Finansai

Šiaulių bankas išplatino „Agathum“ obligacijų emisiją

Sparčiai auganti nekilnojamo turto objektų valdymo bendrovė AB „Agathum“ birželio pabaigoje išleido pirmąją neviešą 3 metų trukmės obligacijų emisiją, kurios nominali vertė siekia 1.5 mln. eurų. Emisijos platintoju buvo pasirinktas Šiaulių bankas, o teisiniu patarėju –  advokatų kontora „Sorainen“. Ateityje įmonė turi galimybę padidinti emisiją iki 3 mln. eurų. Už pritrauktas lėšas plėtrai įmonė mokės 7.5 proc. metines palūkanas.

„Šiandien mums išties džiugi diena, kuriai ruošėmės beveik penkerius metus, kai 2016 m. pertvarkėme kompaniją į akcinę bendrovę. Nuo to laiko daug dirbome, išvystėme ne vieną sėkmingą  NT projektą, o mūsų valdomas turtas viršijo jau 7 mln. Eur. Įmonės planuose dar ne vienas vertę kuriantis ir pajamas generuojantis NT projektas“, – teigia Algirdas Pukis, AB „Agathum“ direktorius.

„Ši emisija – puikus pavyzdys, jog ne tik didieji rinkos žaidėjai turi galimybę pasiskolinti kapitalo rinkose. Kryptingas bendrovės darbas leido diversifikuoti skolos šaltinius, o investuotojams suteikia galimybę dalyvauti NT vystymo verslo segmente“, – sako Domas Klimavičius, Šiaulių banko Investicinių paslaugų grupės vadovas.

„Taip pat norėtume, kad mūsų obligacijos būtų prieinamos kuo didesniam ratui žmonių ir įmonių – indėlių kiekis bankuose pasiekė rekordines aukštumas, todėl tikime, kad platesnė investicinių produktų pasiūla suteiks galimybę sukauptas lėšas panaudoti kur kas efektyviau. Pasinaudodamas šia proga, noriu padėkoti ilgamečiams mūsų finansų partneriams – Šiaulių bankui ir jo kolektyvui. Kaip ir iki šiol, profesionalumas buvo aukščiausiame lygyje ir obligacijų platinimo procesas vyko paprastai ir greitai“, – teigia A. Pukis.

Apie AB „AGATHUM“

Sparčiai auganti nekilnojamo turto objektų valdymo bendrovė. Nuo veiklos pradžios 2002 m. kryptingai investuoja į strategiškai gerose lokacijose esantį nekilnojamą turtą: perka, sutvarko ir nuomoja.

Bendrovė orientuota į maksimalią investicinę grąžą per nuomos pajamų augimą ir turto vertės kilimą ilguoju laikotarpiu. Siekiant užsitikrinti ilgalaikį augimą ir saugumą, dalį savo kapitalo bendrovė laiko akcijose ir obligacijose.

Šiuo metu bendrovė valdoma 13,000 kv. m komercinės paskirties NT, kurio vertė siekia 5,4 mln. Eur. Vertybinių popierių portfelis sudaro 1,3 mln. Eur.

Be sėkmingai vystomų verslo projektų, „Agathum“ daug dėmesio skiria šalies sportininkų, sporto renginių, kultūros ir meno veiklos rėmimui, o taip pat mecenuoja globalias organizacijas, kovojančias su klimato kaitos padariniais.

_________________________________________________

Apie Šiaulių banką

1992 m. įsteigtas AB Šiaulių bankas – didžiausias lietuviško kapitalo bankas, stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 59 klientų aptarnavimo padaliniuose 37 Lietuvos miestuose. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Daugiau informacijos:

Monika Rožytė, komunikacijos specialistė, monika.rozyte@sb.lt, tel. +370 686 79234.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)