Finansai

Šiaulių meras: valstybės turtas turi nešti naudą Lietuvai

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Finansų ministeriją, siūlydamas pakoreguoti šios ministerijos parengtą ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimo planą. Korekcijos leistų gauti gerokai didesnę naudą iš efektyviau įdarbinto valstybės turto ir pasiekti, kad ekonomikos skatinimo planas tarnautų visai Lietuvai, o ne tik dviem ar trims miestams. 

Pasak Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, Finansų ministerijos parengtas ekonomikos skatinimo planas turėtų realiai užtikrinti tolygią regionų plėtrą, kuo efektyviau naudoti jau turimą valstybės turtą ir sukurti naujus verslo ir  investicijų traukos taškus.

Planą prašoma papildyti įtraukiant ne tik regiono, bet ir visos šalies ekonomikai svarbų Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo projektą, kuriam pusę reikalingos sumos – beveik 5 mln. eurų jau skyrė Šiaulių miesto savivaldybė ir realūs darbai jau yra pradėti. Tačiau reikalinga dar 4,72 mln. eurų investicija į riedėjimo takus ir peroną, kad aviacijos ir krovinių kompanijos galėtų vystyti savo verslus. Taip būtų kur kas efektyviau įdarbintas valstybės turtas, kurį dabar kariškiai neintensyviai naudoja  tik siaurai paskirčiai.

Anot mero, Šiaulių miestas yra atlikęs namų darbus įgyvendinant ir kitą regiono konkurencingumui ir privataus sektoriaus investicijų pritraukimui svarbų projektą. Finansų ministerijos prašoma numatyti 8 mln. eurų Šiaulių laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros plėtrai, įskaitant geležinkelio atšakos įrengimą.

„Būtų labai logiška atstatyti praeityje nuardytus bėgius, jie būtų labai reikalingi laisvojoje ekonominėje zonoje, Pramoniniame parke ir oro uoste jau dirbantiems ar dar besikuriantiems investuotojams. Geležinkelio atšaka praverstų gabenant ir kariuomenei skirtus krovinius. Esame parengę reikalingus dokumentus, turime ir statybos leidimą, reikia tik valstybinio požiūrio“, – teigia Šiaulių miesto meras.

Pridedamas Šiaulių miesto mero raštas Finansų ministerijai

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė
Šiaulių meras: valstybės turtas turi nešti naudą Lietuvai

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)