Finansai

Šiemet LP EXPRESS paštomatuose siuntų kiekis beveik 90 proc. didesnis

Lietuvos pašto duomenimis, per tris šių metų ketvirčius LP EXPRESS paštomatais keliavusių siuntų kiekis yra 89 proc. didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. 40 proc. augo ir bendras šalies viduje keliaujančių siuntų kiekis – daugiau siuntų keliauja ne tik paštomatais, bet ir per pašto skyrius bei kurjerius. Pastaruoju metu auga ir į užsienį siunčiamų siuntų srautas.

„Nors iš užsienio atkeliaujančių siuntų šiais metais ženkliai mažiau, tačiau augantys Lietuvoje keliaujančių siuntų kiekiai tik patvirtina faktą, kad lietuviai per praėjusius metus ne tik įprato apsipirkti internetu, bet šis įprotis tapo ir šiandienos norma. Ypač ryškus augimas matomas per paštomatus keliaujančių siuntų statistikoje – beveik visus metus stebime labai panašų siuntų kiekį, kuris, lyginant su 2020 m. atitinkamu laikotarpiu, kartais yra du ar net tris kartus didesnis. Šventiniu laikotarpiu siuntų kiekiai būna dar didesni, todėl šventėms pradėjome ruoštis anksčiau“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Kalėdoms ruošiasi iš anksto

Lietuvos pašto vadovės teigimu, kalėdinis laikotarpis pašte visuomet būna pats intensyviausias metuose. 2020 m. lapkričio – sausio laikotarpis buvo išskirtinis dar ir dėl sutapusio karantino. Šiais metais siuntų kiekiai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020 m., beveik visose srityse jau dabar yra didesni. Kritimas fiksuojamas tik importo segmente dėl liepą įsigaliojusio PVM lengvatos panaikinimo siuntoms iš trečiųjų šalių – rugsėjo mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020 m. jis siekia beveik 60 proc.

Atsižvelgiant į išaugusius siuntų srautus, Lietuvos paštas šventiniam laikotarpiui pasiruošimą pradėjo iš anksto. Itin didelę reikšmę šiam laikotarpiui turės pavasarį įgyvendintas vienas svarbiausių strateginių projektų – perėjimas prie automatizuoto ir centralizuoto skirstymo. Išmani skirstymo įranga leidžia išskirstyti ženkliai didesnius siuntų kiekius, tad šiais metais skirstymo procesas bus sklandesnis.

Visus metus aktyviai ruoštasi ir stiprinant LP EXPRESS paštomatų tinklą –  nuo metų pradžios įrengta apie 20 naujų paštomatų, dėžučių skaičius padidėjo beveik 2 tūkst. vnt. Nuo spalio pradžios bendrovė aktyviai ieško papildomų darbuotojų – kurjerių, skirstytojų, klientų konsultavimo specialistų – planuojama priimti beveik 200 darbuotojų. Esant poreikiui, ruošiamasi taikyti visas įmanomas papildomas priemones, kad siuntos gavėjus pasiektų kuo greičiau: dažniau aptarnauti paštomatus, nukreipinėti siuntas į alternatyvius atsiėmimo punktus, atidaryti mobilius siuntų išdavimo punktus ir pan.

Dovanomis rekomenduojama pasirūpinti iš anksto

Šiuo metu tiek skirstymo procesas, tiek pristatymo terminai Lietuvos pašte yra įprasti, tačiau perspėjama, kad artėjant šventiniam laikotarpiui jie ilgės. Pavyzdžiui, siunčiant Lietuvoje per LP EXPRESS paštomatus, įprastai siuntos pristatomos per 1-2 darbo dienas, tačiau artėjant šventėms šis terminas ilgėja iki penkių darbo dienų, o paskutinėmis savaitėmis ir iki savaitės ar ilgiau. Atsižvelgiant į tai, siuntomis rekomenduojama pasirūpinti iš anksto. Galutiniai terminai išsiųsti siuntas Lietuvoje, kad jos gavėjus pasiektų dar iki švenčių  – likus 2-3 savaitėms iki Šv. Kalėdų. Planuojant siųsti į užsienį, reikėtų nepamiršti, kad pasaulį veikia pandemija, todėl situacija keičiasi kiekvieną dieną – dėl šios priežasties siuntas rekomenduojama išsiųsti ne vėliau nei likus mėnesiui iki švenčių.

Taip pat labai svarbu nepamiršti, kad dėl pasikeitusios siuntimo tvarkos iš trečiųjų šalių šios Kalėdos bus kitokios – visas gautas dovanas reikės deklaruoti, o kai dovanos vertė bus didesnė nei 45 eurai, reikės mokėti ir importo PVM. Detaliau susipažinti su nauja tvarka galima čia.

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas
Šiemet LP EXPRESS paštomatuose siuntų kiekis beveik 90 proc. didesnis

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)