Finansai

Siūloma leisti besisteigiančioms akcinėms bendrovėms, ūkinėms bendrijoms ir viešosioms įstaigoms kaupiamąsias sąskaitas atsidaryti ne tik bankuose

Seimas svarstys Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-5257), kuriais siekiama sudaryti galimybes į Lietuvą pritraukti užsienio investuotojų, kurie kurtų didelę pridėtinę vertę skatindami pirmiausia informacinių technologijų ir kitų aukštųjų technologijų sektoriaus plėtrą, taip pat didintų konkurenciją finansų ir kredito sektoriuje.

Siūloma, kad bendrovės steigimo sutartis, suteiktų teisę atidaryti steigiamos bendrovės kaupiamąją sąskaitą nebe banke, bet kredito ar elektroninių pinigų įstaigoje.

Tokias pačias nuostatas siūloma įtvirtinti ir lydimajame Ūkinių bendrijų įstatymo pataisų projekte Nr. XIIIP-5259, numatant, kad bendrijos veiklos sutartis suteikia teisę atidaryti steigiamos bendrijos kaupiamąją sąskaitą kredito ar elektroninių pinigų įstaigoje, o ne banke.

Viešųjų įstaigų įstatymo pataisų projekte Nr. XIIIP-5258 atitinkamai numatoma, kad viešoji įstaiga turi turėti bent vieną sąskaitą taip pat nebe banke, bet kredito ar elektroninių pinigų įstaigoje.

„Kiek bankų šiuo metu Lietuvoje veikia visi žinome, išplėtus iki elektroninių pinigų įstaigų padidės konkurencija mūsų finansų sektoriuje ir įmonėms bus lengviau atsidaryti sąskaitas ir įsisteigti įmones. Pakeitimų tikslas neabejotinai yra susijęs su mūsų aplinka ir su siekiu išnaudoti mūsų investicijų pritraukimo potencialą“, – pristatydamas projektus sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Marius Skuodis.

Projektams po pateikimo vieningai pritarė 59 balsavime dalyvavę Seimo nariai. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Ekonomikos komitetas, projektus Seimo posėdyje siūloma svarstyti lapkričio 5 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)