„Socialinis verslas Lietuvoje auga ir stiprėja, todėl mums reikalingas tikslus apibrėžimas, kas esame, kuo skiriamės nuo kitų verslų, taip pat ir aiškesnės perspektyvos bei vizija, kaip socialinio verslo plėtra vyks ateityje“, – susitikime su Seimo Pirmininke Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentavo socialiniai verslininkai.
Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė pristatė socialinio verslo situaciją Lietuvoje, kuri gerokai atsilieka nuo kitų Europos Sąjungos šalių, kuriose socialinis verslas demonstruoja didžiulį potencialą, kuria naujas darbo vietas ir sprendžia visuomenei kylančius iššūkius. Europoje veikia per 2 milijonų socialinių verslų, kurie sudaro net 10 proc. visų ES įmonių: daugiau nei 6 proc. ES darbuotojų dirba socialinės ekonomikos įmonėse. Tuo metu Lietuvoje šis rodiklis tesiekia 0,6 proc. Lietuvos rezultatas ne tik yra paskutinis tarp Europos Sąjungos šalių, bet ir esame smarkiai lenkiami kaimynų: Latvijos rodiklis – 2,2 proc., Estijos – 6,2 proc., Lenkijos – 2,3 proc.
Socialiniai verslininkai atkreipė Seimo Pirmininkės dėmesį, jog tikisi, kad Seimas jau kovo mėnesį plenariniame posėdyje galutinai atmes nepavykusį Socialinio verslo plėtros įstatymo projektą, kuris netenkino socialinio verslo bendruomenės, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija bus įpareigota parengti socialinio verslo plėtros viziją.
Susitikime dalyvavę skirtingoms sritims atstovaujantys verslininkai savo istorijomis iliustravo, kokias svarbias visuomenei problemas gali spręsti socialinis verslas. Salotų baro „Mano guru“ savininkė Reda Sutkuvienė kalbėjo, kokia svarbi yra žmonių iš pažeidžiamų socialinių grupių integracija į darbo rinką. „Textale“ atstovė Viktorija Nausėdė pasakojo, kaip edukuoja visuomenė gyventi pagal žiedinės ekonomikos principus, mažiau vartoti. Tautvydas Meldaikis iš „Švietimo nuotykių“ turi tikslą parodyti švietimo bendruomenei, ypač moksleiviams, kad mokykla gali būti nesukaustyta taisyklių, laisva, todėl labai svarbus emocinis ir socialinis augimas. „Sveikatos fondo“ vadovas Martynas Latanauskas įkūrė Priekulėje globos namus pagyvenusiems ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Jis akcentavo šių paslaugų trūkumą ypač regionuose. Jo įkurtas socialinis verslas keičia mažo miestelio veidą: sutvarkyti apleisti pastatai, miestelio bendruomenės žmonėms sukurtos darbo vietos.
Pranešimą paskelbė: Auksė Kontrimienė, Lietuvos socialinio verslo asociacija (LiSVA)