Finansai

„Standard & Poor’s“ patvirtino Lietuvos turėtą A+ kredito reitingą

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ paliko galioti anksčiau Lietuvai suteiktą „A+“ ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą.

Nors Rusijos karas prieš Ukrainą daro įtaką atvirai Lietuvos ekonomikai, skatina Vyriausybę didinti išlaidas gynybai, o dėl išaugusios infliacijos imtasi papildomų priemonių socialinei apsaugai finansuoti, tokiu būdu atidedant biudžeto konsolidavimą mažiausiai vieneriems metams, „Standard & Poor’s“ agentūros analitikai tikisi, kad valstybės skola išliks nedidelė, o išorės sektorius – stabilus.

„Agentūra palankai vertina Lietuvos energetikos politiką. Esame visiškai nepriklausomi nuo Rusijos – atsisakėme rusiškų dujų, naftos bei elektros energijos importo – ir esame geras pavyzdys Europai. Mūsų šalies ekonomika atlaikė koronaviruso pandemijos keliamus iššūkius, o dabar tvirtai palaikome Ukrainą ir dedame visas pastangas sumažinti Rusijos pradėto karo kuriamą ekonominį neapibrėžtumą, amortizuoti energijos kainų augimą ir infliacijos pasekmes per gyventojų perkamosios galios išlaikymą, pensijų, darbo užmokesčio ir išmokų didinimą, kompensacinius mechanizmus“,  –  teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Standard & Poor’s“ Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinę 2020 m. vasarį, kai ilgalaikio skolinimosi reitingas buvo pakeltas iš „A“ į „A+“.

Reitingų agentūros „Standard & Poor’s“ pranešimą galite rasti čia.

Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą „A“ (stabili perspektyva), „Moody’s“ – „A2“ (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – „A“ (stabili perspektyva).

 

Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.

„S&P Global Ratings“ bendrovė priklauso įtakingų kredito reitingo agentūrų grupei, tokių kaip „Fitch Ratings“ ir „Moody’s Investors Service“. Kredito reitingams išreikšti jos vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.

Pranešimą paskelbė: Daiva Baužienė, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)