Finansai

Stiprinamas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir JAV Pensilvanijos žemės ūkio sekretorius Russell C. Redding pasirašė Susitarimo memorandumą dėl Žemės ūkio ministerijos ir  Pensilvanijos žemės ūkio departamento bendradarbiavimo.

„Svarbu pasėti bendradarbiavimo sėklą, kad galėtume nuimti derlių. Pasirašydami šį memorandumą  įsipareigojame bendradarbiauti, ypač maisto saugos, ekologinio ūkininkavimo srityje. Maisto saugumas yra viena iš svarbiausių sąlygų, užtikrinančių mūsų visų saugumą, ypač vykstant karui Ukrainoje“, – sako Pensilvanijos žemės ūkio sekretorius.

Ministro K. Navicko teigimu, įtvirtinamas dar gilesnis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Pensilvanijos žemės ūkio srityse.

„Vykstant brutaliam karui, kai maisto saugumas ypač svarbus, mūsų partnerystė turi būti stipri. Ukrainos žmonės kovoja už visų mūsų demokratiją. Žemės ūkio reikšmė yra didelė, todėl pasikeitimas žiniomis ir technologijomis šioje srityje yra svarbus“, – teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Susitarimo memorandume numatyta bendradarbiauti ekologinio ūkininkavimo, tvarių maisto sistemų, klimato požiūriu pažangaus žemės ūkio, maisto saugos, augalų ir gyvūnų sveikatos srityse.

Bus stiprinami dvišaliai Lietuvos – Pensilvanijos santykiai: organizuojami žemės ūkio verslo renginiai, prekybos misijos, plėtojami žemės ūkio prekybos ryšiai, skatinamas eksportas ir dalyvavimas žemės ūkio ir maisto parodose, ieškomi ir mezgami verslo ryšiai tarp Lietuvos ir Pensilvanijos žemės ūkio verslo subjektų. Bus skatinamas universitetų ir mokslinių tyrimų institutų bendradarbiavimas.

Pasak Russell C. Redding, tyrimai žemės ūkio srityje yra labai svarbūs, todėl pasikeisti patirtimi bus itin naudinga abiem pusėms. Sekretorius pasiūlė  bendradarbiauti su Rodale institutu, kuriame ir vyko iškilminga šio Susitarimo memorandumo pasirašymo ceremonija.

Rodale institutas užsiima ekologinio judėjimo plėtra, atlieka įvairius tyrimus, šviečia ūkininkus ir vartotojus. Plačiai pripažintas kaip šiuolaikinio ekologinio judėjimo įkūrėjas, institutas yra pasaulinis atsinaujinančio ekologinio žemės ūkio lyderis. Ministro vadovaujamai delegacijai buvo pristatytas šiame institute vykdomas projektas, kuriuo siekiama palyginti ekologinį ir tradicinį žemės ūkį auginant grūdus. Buvo pasidalyta patirtimi apie bearimę žemdirbystę, kultūrų auginimą be cheminių pesticidų.

Ministras pasiūlė rudenį organizuoti pirmą nuotolinį susitikimą, kad būtų aptarti konkretūs Susitarimo memorandumo įgyvendinimo veiksmai.

Šio vizito metu ministro delegacija kartu su Lietuvos maisto pramonės įmonių atstovais lankėsi ir Pensilvanijos maisto paslaugų korporacijoje Aramark, susitiko su Pensilvanijos prekybos tinklo Di Bruno Bros viceprezidentu Emilio Mignucci, kuris pristatė išskirtinius vieno seniausių tinklų, susikūrusio 1939 m., produktus, tokius, kaip sūris, kumpis, vynai.

Pranešimą paskelbė: Danguolė Starkuvienė, LR Žemės ūkio ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)