Finansai

„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

Gegužės 31 d., Vilnius. Latvijos statybinės technikos nuomos lyderė ir viena didžiausių Baltijos šalyse veikiančių šio sektoriaus bendrovių, „Storent Holdings“, savo tinklalapyje ir „Nasdaq Riga“ akcijų biržoje paskelbė viešą obligacijų siūlymą.

„Storent Investments“ pirmąją obligacijų emisiją išplatino dar 2017 metais. Dabar prasideda ir „Storent Holdings“ obligacijų platinimas. Investicija į „Storent“ – tai investicija į modernių, saugių ir tvarių statybinės įrangos nuomos plėtrą Baltijos ir Šiaurės šalyse“, – komentuoja vienas iš „Storent“ įkūrėjų, „Storent Holding“ valdybos narys Andris Pavlovs.

2023 m. gegužės 31 d. Latvijos bankas registravo „Storent Holdings SIA“ bazinį obligacijų paketą (žr. priede) ir leido jas siūlyti viešai.

„Storent Holdings“ oficialiai patvirtino pirmosios programos dalies sąlygas.

Pagrindinės siūlymo sąlygos

„Storent Holdings“ siūlo 150000 obligacijų, kurių vienos nominalioji vertė yra 100 eurų.  Obligacijų išpirkimo data – 2025 m. gruodžio 21 d.

Palūkanų norma bus nustatyta aukcione, kuriame investuotojams turės tris skirtingus pasirinkimus – 9, 10 arba 11 proc. Aukcione galės dalyvauti tiek instituciniai, tiek privatūs investuotojai. Paraiškų teikimas prasidės birželio 2 d. ir tęsis iki birželio 16 d., 15 val. 30 min. Rytų Europos laiku. Rezultatai bus skelbiami birželio 19 d

Netrukus po išplatinimo obligacijas planuojama įtraukti į Baltijos šalių prekybos sąrašą.

Ankstesnių obligacijų keitimas

„Storent Investments“ obligacijų savininkai (ISIN kodas: LV0000802411, išpirkimo data 2023 m. spalio 19 d.) jas gali iškeisti į „Storent Holdings“ obligacijas. Mainuose gali būti naudojamas bet koks turimų obligacijų skaičius, o jos bus keičiamos santykiu vienas su vienu. Kiekvienas mainuose dalyvaujantis investuotojas įsipareigoja mokėti 0,50 proc. (pusę procento) iškeistų obligacijų nominalios vertės mokestį.

Siūlymų tvarkaraštis

Siūlymo pradžia: 2023 m. birželio 2 d.

Siūlymo pabaiga: 2023 m. birželio 16 d.

Rezultatų paskelbimas: 2023 m. birželio 19 d.

Atsiskaitymas: 2023 m. birželio 21 d.

Įtraukimas į biržos sąrašus: 2023 m. birželio 26 d.

Birželio 1 d. bendrovė rengia investuotojų dieną, kurį įvyks „Storent Rental” biure adresu Punane 6a, Taline. 11 ir 14 val. pristatymus investuotojams surengs Baiba Onkele, „Storent Holdings“ finansų vadovė.

Kvietimas dalyvauti internetiniame seminare

Susidomėjusius investuotojus kviečiame dalyvauti internetiniame seminare, kuriame birželio 6 d. 14 val.  dalyvaus „Storent Holdings“ vadovai. Bendrovės vadovybė pristatys obligacijų pasiūlymą ir atsakys į iškilusius klausimus.

2022 metais „Storent Holdings“ grynasis pelnas siekė 4,7 mln. eurų. Praėjusiais metais nuosavo bendrovės kapitalas siekė 23 mln. eurų, o tai sudaro 45 proc. balanso ir ženkliai padidina bendrą įmonių grupės stabilumą. Planuojama, kad per 2023 m. „Storent Holdings“ pajamos padidės 10 proc., o grynasis pelnas sieks maždaug 5 mln. eurų.

2022 m. gruodžio 28 d. pasikeitė „Storent Investments“ akcininkų sudėtis ir vienintele valdytoja tapo „Storent Holdings SIA“. Nuo tada „Storent Investments AS“ ir jos patronuojamosios įmonės tapo naujais įsteigtomis kontroliuojančiosiomis bendrovėmis, tarp kurių taip pat yra įrangos nuomos bendrovės SELECTA SIA ir SELECTA PLUS SIA.

„Storent Investment AS“ ir jos dukterinės įmonės valdo modernų technikos nuomos parką, turi platų nuomos centrų tinklą bei gausų klientų ratą. Tai – gerai išvystyto prekės ženklo, patyrusios komandos ir nuolat tobulinamų skaitmeninių kompetencijų rezultatas. „SEL  Investments SIA“ ir dviem jos dukterinėms įmonėms priklauso apie 50 proc. statybinės įrangos parko, kurį valdo „Storent group“. Abiejų bendrovių susijungimas leidžia padidinti kompetenciją ir finansinius išteklius tam, kad „Storent Holdings“ toliau augtų dar sparčiau ir pelningiau.

Apie „Storent“:

Bendrovė „Storent“ buvo įsteigta 2008 metais, siekiant sukurti stiprią statybinės įrangos nuomos bendrovę. Ji yra didžiausia statybinės įrangos įmonė Latvijoje ir užima vieną didžiausių rinkos dalių Estijoje ir Lietuvoje, taip pat veikia Suomijoje bei Švedijoje. Šiuo metu „Storent“ iš viso valdo 29 nuomos centrus.

Priedai:

2023.05.25. Base Prospectus Storent Holdings SIA.pdf
2023.05.31. Final Terms Storent Holdings SIA EN.pdf
2023.05.31. Issue Specific Summary EE.pdf
2023.05.31. Issue Specific Summary LT.pdf

Pranešimą paskelbė: Gabija Žiūkaitė, UAB „Fabula ir partneriai”
„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)