Finansai

Susijungę rinkos lyderiai subūrė vieną didžiausių personalo konsultacijų ir atrankų komandų Baltijos šalyse

Personalo atrankos ir konsultacijų paslaugas teikiančios įmonės „People Link“ (Lietuvoje) ir „Tripod“ (Estijoje) sutarė suvienyti jėgas visose Baltijos šalyse ir atidaryti naują drauge valdomą biurą Latvijoje – „Tripod Link“. Partnerystės principu veikiančią komandą iš viso sudarys 60 konsultantų. Nuo šiol tai viena didžiausių HR įmonių Baltijos šalyse, siūlančių pilną personalo atrankos ir konsultacijų paslaugų spektrą – nuo darbuotojų paieškos ir psichometrinio testavimo iki HR konsultacijų bei organizacijų tyrimų. Poreikį plėsti paslaugas Baltijos šalių mastu indikavo sparčiai auganti klientų paklausa optimizuoti tarptautines valdymo struktūras, sujungiant jas į vieningą kaimyninių šalių struktūrą, bei nuotolinio darbo praktikavimo tendencija, kai tarptautinėms kompanijoms tampa nebesvarbu, kurioje šalyje dirba komandos narys.

Viena didžiausių personalo atrankos ir konsultacijų įmonių Lietuvoje „People Link“ ir Estijoje lyderiaujanti žmogiškųjų išteklių konsultavimo ir vadovų paieškos įmonė „Tripod“ paskelbė apie savo partnerystę Baltijos šalyse. Šios abi įmonės lygiomis dalimis valdys naujai Latvijoje įsteigtą įmonę „Tripod Link“.

Darbuotojų paieškos praktika jau seniai peržengė valstybių sienas. Kai kurie sektoriai susiduria su žmonių trūkumu ir dėl to tampa lankstesni darbuotojų geografinės vietos atžvilgiu. Šiuos klausimus padeda išspręsti nuotolinis darbas. Pasak „PeopleLink“ vadovaujančiosios partnerės Jurgitos Lemešiūtės, tarp tarptautinių įmonių vis labiau įsivyrauja tendencija visoms Baltijos šalims įsteigti vieną valdymo komandą, todėl atsiranda didesnė paklausa darbuotojų paieškoms visame regione. „Praėjusiais metais įgyvendinome daugiau nei 10-ties tokių darbuotojų paieškos projektų, kurių metu nebuvo taikomas kandidato kilmės šalies kriterijus – jis galėjo būti iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos. Tokiu atveju laimi ne tik įmonė. Kandidatams taip pat sukuriama daugiau karjeros galimybių tarptautiniu mastu“,  – teigia Jurgita Lemešiūtė.

Poreikis tokiai partnerystei atsirado ir dėl augančio didelių įmonių susidomėjimo plėtra kaimyninėse rinkose arba galimybė pasitelkti visas Baltijos šalis kaip terpę startuoliams steigti. Anot „Tripod“ partnerės Marios Veltmann, absoliučiai visi Baltijos šalyse veikiantys klientai išreiškė pageidavimą dirbti su vienu partneriu visame Baltijos šalių regione, nes tai užtikrina efektyvesnį bei lengvesnį valdymą.

Bendradarbiavimas su viena darbuotojų atrankos ir samdos įmone leidžia taupyti atrankoms skiriamą laiką bei sumažinti išlaidas. Nebelikus poreikio pirkti paslaugų iš skirtingų įmonių, atliekančių nedidelį kiekį atrankų kiekvienoje šalyje atskirai, nebereikia papildomo laiko susipažinti su paslaugas užsakančia įmone, jos reikalavimais, vertybėmis ir kita informacija. Tarp kitų pranašumų – atrankose nebereikia naudoti skirtingų metodų vertinant kandidatus. Be to, atsiranda vertinga galimybė palyginti išsamius rezultatus tarp visų šalių. 

„People Link“, „Tripod“ ir „Tripod Link“ atrankose ir kandidatų bei darbuotojų vertinime taiko moksliškai pagrįstus psichometrinius testus, kurie yra standartizuoti visoms trims Baltijos šalims ir yra prieinami 5 kalbomis. Naudojami organizacijos tyrimų metodai vadovaujasi atsparios (angl. resilient) organizacijos kūrimo koncepcija, taigi mūsų tikslas padėti organizacijoms tapti atsparesnėms pokyčiams, o organizacinių tyrimų koreliacinė analizė leidžia įžvelgti tai, kas slypi po skaičiais.

Galiausiai, pats geriausių praktikų sujungimas taip pat tampa privalumu. „Nors partneriais esame pastaruosius 10 metų, veiklas vykdėme kaip atskiros įmonės. O dabar sujungę savo geriausias patirtis galime pamatyti, kiek specializuotų žinių esame sukaupę. Neabejojame, kad įmonėms mūsų partnerystė suteiks dar daugiau vertės“, – tikina Maria Veltmann.

Apie įmones: 

2009 m. įkurta „People Link“ yra viena iš lyderiaujančių personalo atrankos ir konsultacijų įmonių Lietuvoje. Įmonė kiekvienais metais atlieka daugiau nei 500 sėkmingų atrankų pardavimų, finansų, IT, rinkodaros, inžinerijos ir kitose verslo srityse.  

„Tripod“ yra viena didžiausių darbuotojų paieškos ir konsultacijų įmonių Estijoje. Sukaupusi daugiau nei 25 metų patirtį rinkoje, ji įsitvirtino HR konsultacijų ir vadovų paieškos lyderės pozicijoje. Šiemet įmonė „Gaselli Kongress“ buvo apdovanota jau trečiuoju „Gazelės“ apdovanojimu kaip pirmaujanti darbuotojų paieškos įmonė.

Pranešimą paskelbė: Vykintė Budrytė, We are marketing, UAB
Susijungę rinkos lyderiai subūrė vieną didžiausių personalo konsultacijų ir atrankų komandų Baltijos šalyse

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)