Namai

Švarūs langai – misija įmanoma su šiuolaikinėmis valymo priemonėmis

langų valymo priemonės

Langų valymas – darbas, kuris vieniems patinka, tačiau didžioji dalis jo nemėgsta ar net, galima sakyti, nekenčia. Atrodo, pusę dienos prakaituoji, kol milžiniški vitrininiai langai pradeda idealiai spindėti (dažniausiai, deja, koks nedorėlis ruožas ant stiklo, badantis akis, vis vien pasilieka!), o staiga prapliupęs lietus ar praskridęs pro šalį išdykėlis paukštis visą rezultatą vis vien sugadina. Kaip bebūtų, langus vis vien reikia valyti. Dažniausiai aktualūs išlieka du klausimai: kaip dažnai šis darbas turėtų būti atliekamas ir kokios langų valymo priemonės yra efektyviausios?

Tik pavasarinio švarinimosi metu ar dažniau?

Nuo seno įprasta, jog langų valymas buvo vienas iš darbų, neatsiejamas nuo pavasarinės generalinės tvarkos. Kai kurioms šeimininkėms tokio langų valymo periodiškumo visiškai pakanka ir dabar, tačiau kitos, kurios yra pedantiškesnės (o gal tiesiog žino, kurios langų valymo priemonės padeda pasiekti greičiausio ir efektyviausio rezultato), aiškiau matomus nešvarumus nuvalo kiekvieno tvarkymosi metu, o rimtesnį langų valymą atlieka kas mėnesį.

Langų valymo periodiškumas priklauso ne tik nuo namų šeimininkų pedantiškumo ir švaros suvokimo, bet ir naudojamų valymo priemonių. Vieniems visiškai užtenka stiklo valiklio ir blizginimui skirtų laikraščio lapų, kitiems reikalinga profesionali langų valymo įranga ar net šios srities specialistų paslaugos.

Langų valymui skirtų priemonių įvairovė

Jei anksčiau užtekdavo ilgėliau pastovėti tarp prekybos centrų lentynų ir pasukti galvą, kuris langų valiklis yra geresnis, tai šiandien tenka priimti sprendimą, galbūt reikalingos brangesnės, tačiau kur kas modernės bei geresnius rezultatus su minimaliomis pastangomis žadančios langų valymo priemonės. Langų valymo priemonės Karcher, magnetinis langų valymo prietaisas ar net langų valymo robotas: technikos įvairovė, palengvinantį šį darbą, iš tiesų stulbinanti. Nuspręsti, kurios langų valymo priemonės yra tinkamiausios kokybės bei kainos santykiu, padėti gali kitų vartotojų atsiliepimai (raktinė užklausa „leifheit langu valytuvas atsiliepimai“) ar analogiškų variantų kainos palyginimas (raktinė užklausa „Electrolux langu valytuvas kaina“). Tiesa, renkantis konkretų langų valymui skirtą prietaisą, derėtų pasidomėti ir pastarojo techninėmis charakteristikomis. Ar žinojote, jog vis populiarėjantis dvipusis langų valytuvas (tai tas pats prietaisas, apie kurį informacijos rasite naudodami raktinę užklausą „magnetinis langu valytuvas senukai“) nėra tinkamas langams su dvigubu stiklo paketu valyti?

Vadinasi, renkantis langų valymui skirtus prietaisus, nederėtų vadovautis mada ar skubėti neatsilikti nuo technikos progreso. Visų pirma būtina apibrėžti savo poreikius ir konkretų daiktą rinktis šiais vadovaujantis.

(Perskaityta per mėnesį: 279, iš jų šiandien: 1.)