Finansai

Taivano investuotojai siekia plėsti ryšius su Lietuvos startuoliais

Siekdami užmegzti ryšius su Lietuvos kolegomis, penktadienį Vilniuje savo pasiekimus ir sukurtus inovatyvius sprendimus pristatys Taivano startuolių ekosistemos atstovai.  

Didžiausio tarptautinio startuolių centro Taivane „Startup Terrace“  organizuojamame renginyje „The Best Passage to Asia“ bus pristatytas 200 mln. JAV dolerių „Taiwania Capital“  fondas, skirtas investicijoms į Lietuvą, Čekiją ir Slovakiją.

Be to, bus pasirašomas susitarimas tarp „Startup Terrace“ bei Inovacijų agentūros dėl  bendradarbiavimo skatinant abiejų šalių startuolių ekosistemas ir jų bendrą veiklą. Šiuo metu „Startup Terrace“  vienija apie 200 startuolių. 

„Taivanas pasaulyje garsėja pažangiomis technologijomis, o kuriant inovatyvius sprendimus dalyvauja tiek viešasis, tiek privatus sektoriai. Taivano investuotojus itin domina Lietuvos startuolių ekosistemos potencialas, taip pat matome daug galimybių Lietuvos verslams didinti savo matomumą Azijoje. Galime tapti ne tik Taivano vartais į Europos rinką, bet ir plėsti mūsų startuolių veiklą šioje Pietryčių Azijos šalyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė.

Lietuvos startuolių ekosistemos rodikliai kasmet vis geresni. Tai rodo nuolatinį augimą ir vis didėjančią įtaką visos šalies ekonomikai. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 1000 startuolių, tarp jų – jau du vienaragiai. Per ateinančius kelerius metus siekiama šalies startuolių ekosistemą išauginti bent trigubai.   

Šių metų pradžioje Taivanas paskelbė apie 1 mlrd. JAV dolerių dydžio paskolų fondo bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams atidarymą.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)