Finansai

Tarp jų yra ir lietuviai: „InnoEnergy“ investicijų sulaukę startuoliai jau sukūrė 1741 darbo vietą (su video)

Tvariosios energetikos inovacijas Europoje skatinanti organizacija „InnoEnergy“, įkurta Europos inovacijų ir technologijų instituto, Kopenhagoje vykusioje konferencijoje „The Business Booster“ (TBB) pristatė savo pirmąją veiklos vertinimo ataskaitą. „InnoEnergy“ palaikomi startuoliai, tarp kurių yra ir dvi lietuviškos įmonės, jau sukūrė 1 741 darbo vietą visoje Europoje bei suteikė priėjimą prie energijos 56 tūkst. žmonių besivystančiose šalyse, skaičiuojant nuo 2011 metų.

Planuojama, kad per ateinančius 25 metus „InnoEnergy“ investicinio portfelio įmonių sukurtos technologijos ir inovatyvūs produktai sugeneruos 1147 kWh žaliosios energijos, gaunamos iš tvarių energijos šaltinių. Tai leis sutaupyti 809,5 milijonus eurų, išleidžiamų energijai įsigyti, ir net 5,5 milijonais tonų sumažins išmetamos anglies kiekius. Tiek anglies dioksido į aplinką išskiria 47 000 automobilių. Tai svarbūs pasiekimai, kurie padeda Europai pereiti prie aplinką tausojančios tvariosios energetikos. 

TBB renginys yra vienintelis tokio tipo renginys, sukviečiantis tvarios energijos novatorius, patyrusius industrijos atstovus, investuotojus ir viešojo sektoriaus institucijas. Šeštasis renginys vyko Kopenhagoje spalio 17-18 dienomis, renginio dėmesio centre tema – „Dabartis yra dabar“. „InnoEnergy“ pasveikino daugiau nei 700 dalyvių iš daugiau nei 40 šalių jungiančių 150 pačių naujausių tvarios energijos inovacijų.

Video galite parsisiųsti čia: https://we.tl/t-Z05YI3wdSq  

Apie „InnoEnergy“

„InnoEnergy“ siekia skatinti tvariosios energetikos inovacijas Europoje.

„InnoEnergy“ remia ir investuoja į inovacijas bet kuriame etape – nuo mokyklinio suolo iki kliento. Organizacijos partnerių tinklas leidžia megzti ryšius visoje Europoje, suvedant išradėjus ir pramonę, absolventus ir darbdavius, mokslininkus ir verslą, verslininkus ir rinkas.

„InnoEnergy“ dirba trijose pagrindinėse inovacijų plėtojimo srityse:

  • Švietimo, kuris padeda išugdyti išmanančius ir ambicingus darbuotojus, kurie supranta tvarumo reikalavimus ir rinkos poreikius.
  • Inovatyvių projektų įgyvendinimo, kai idėjos, išradėjai ir verslas kuria komerciškai perspektyvius produktus ir technologijas, sukuriančias vertę vartotojui.
  • Verslo kūrimo paslaugų ir investicijų, padedant verslininkams ir startuoliams plėsti Europos energetikos ekosistemą auginant ir siūlant savo inovatyvius produktus pasaulinėms rinkoms.

Šių disciplinų sujungimas padeda didinti kiekvienos iš jų poveikį, pagreitina rinkai parengtų sprendimų kūrimą ir kuria tinkamą aplinką įgyvendinti, auginti ir parduoti inovatyvius sprendimus.

„InnoEnergy“ buvo įkurta 2010 m. Ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT).

 

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)