Finansai

Tarptautiniame forume – tvarios ekonomikos galimybės ir iššūkiai

Gegužės 8 d. Vilniuje įvyks penktasis Norvegijos-Lietuvos verslo forumas, tradiciškai suburiantis ne tik mūsų šalyje veikiančias šios Skandinavijos šalies įmones, bet ir abiejų valstybių valdžios atstovus. Norvegijos-Lietuvos prekybos rūmai aktualiais akcentais išsiskiriantį renginį organizuoja kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) bei Norvegijos Karalystės ambasada.

„Changemakers“ – toks šūkis tapo šiemetinio forumo tema. Bendradarbiavimą, technologijų ir žinių mainus tarp Lietuvos ir Norvegijos skatinantis renginys šiemet akcentuos galimybes ir iššūkius, atsirandančius pereinant prie tvarios ekonomikos ir kuriant ekologiškus sprendimus.

„Suprasdami ir vertindami turimus išteklius, norvegai jaučiasi atsakingi už aplinkos apsaugą, taigi jau seniai ėmėsi veiksmų šioje srityje – šalyje naudojama ekologiškesnė energija, gerinamas gamtinių išteklių valdymas, efektyviai mažinama pramonės aplinkai daroma žala. Be to, ekologija Norvegijoje propaguojama ne tik draudimais, bet ir nuolatinėmis investicijomis į mokslinius tyrimus ir technologijų plėtrą bei glaudų tarptautinį bendradarbiavimą“, – pristatydama forumo temą pasakoja Norvegijos-Lietuvos prekybos rūmų vadovė Lina Mockutė. Anot jos, būtent novatoriškos partnerystės leidžia greičiau ir efektyviau siekti ilgalaikių tikslų – apie tai ir bus kalbama renginyje.

Tarp forumo pranešėjų šiemet – įmonių „Tomra“, „Orkla“, „Gjensidige“, „Yara“ atstovai, taip pat susirinkusieji išgirs Oslo, 2019 m. Europos žaliosios sostinės titulą pelniusio miesto, sėkmės istoriją. Po pranešimų sesijų vyks kontaktų mugė, forumą vainikuos iškilminga vakarienė.

„Verslo kontaktus ir jau užmegztus santykius būtina palaikyti – štai kodėl toks svarbus yra kasmetinis Norvegijos-Lietuvos verslo forumas, per penkerius metus tapęs mūsų šalių ekonominio bendradarbiavimo ženklu ir vieta, kurioje susirenka daugiausiai Lietuvoje veikiančių Norvegijos verslų atstovų. Tai ir verslininkų itin vertinama platforma keistis idėjomis bei patirtimis, megzti pažintis, taip pat – abiejų šalių valdžios atstovų susitikimo vieta“, – sako Norvegijos Karalystės ambasadorius J. E. ponas Karsten Klepsvik. Jam ir Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui patikėta atidaryti renginį.

Viena Norvegijos-Lietuvos verslo forumo organizatorių – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra MITA. Jos atstovė, Norvegijos finansinio mechanizmo grupės vadovė, Ina Sinkevičiūtė, kalbėdama apie ilgamečius Lietuvos ir Norvegijos ryšius, primena, kad Lietuvai stiprinant konkurencingo verslo partnerio pozicijas ir siūlant aukštos pridėtinės vertės produktus bei paslaugas įvairioms Europos šalims, programa „Norway Grants“ investuoja į bendrus sprendimus žaliųjų inovacijų bei informacinių ir komunikacinių technologijų srityse (angl. ICT), siekdama ilgalaikės abiejų šalių partnerystės.

„Tikiu, kad kartu įgyvendinti sprendimai ne tik stiprins dvišalius Lietuvos – Norvegijos santykius privačiame ir viešajame sektoriuje, bet ir didins bendrą Europos konkurencingumo lygį žaliųjų inovacijų bei informacinių ir komunikacinių technologijų srityse“, – įsitikinusi I. Sinkevičiūtė.

Vilniuje jau daug metų gyvenantis norvegas Kjetil Tetlie Hanssen, kurio vadovaujama kompanija „Schage“ yra viena forumo rėmėjų, tvarius ir rezultatyvius Norvegijos ir Lietuvos ryšius iliustruoti gali asmeniniais pavyzdžiais.

„Kai 1998 m. „Schage“ pradėjo veiklą Lietuvoje, čia niekas nemąstė apie aplinkos apsaugą, nebuvo šiuolaikinių biurų, aukštos kokybės būstų – šalis smarkiai skyrėsi nuo Norvegijos. Šiandien situacija jau visai kita: mūsų kompanija įsikūrusi BREEAM sertifikatą turinčiame, naujausiomis energiją taupančiomis technologijomis aprūpintame, klientams itin patogiame „Quadrum“ biurų komplekse, kuris nė trupučio nenusileidžia geriausiems Oslo pastatams“, – pasakoja verslininkas.

Norvegijos-Lietuvos verslo forumas – specialūs pranešimai verslo ir aplinkosaugos sinergijos temomis, kontaktų mugė bei iškilminga vakarienė – vyks gegužės 8 d. Vilniaus miesto rotušėje.

Registracija į forumą jau prasidėjo.

Pranešimą paskelbė: Bernadeta Buzaitė, BURO LT

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)