Finansai

„The Banker“: Šiaulių bankas – geriausias 2021-ųjų bankas Lietuvoje

Didžiosios Britanijos verslo dienraščio „The Financial Times“ leidžiamo žurnalo  „The Banker“ rinkimuose buvo paskelbti geriausi šių metų pasaulio šalių bankai. Geriausio banko Lietuvoje apdovanojimą pelnė Šiaulių bankas.

„Mums didelė garbė sulaukti tokio svarbaus tarptautinio įvertinimo. Džiaugiamės, kad vertinimo komisija išskyrė mūsų tvarius rezultatus, nuveiktus darbus efektyvinant veiklą, siekį investuoti į skaitmeninius kanalus ir susitelkti į klientų poreikius. Šis apdovanojimas – tai ne tik reikšmingas buvusių ir esamų darbų pripažinimas, bet įpareigojimas ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų“, – pabrėžė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius. 

Vertinant Šiaulių banko rezultatus pažymėta, kad skirtingai nei daugelyje kitų Europos šalių, pernai Lietuvos bendrasis vidaus produktas sumažėjo minimaliai, o 2021 m. ir 2022 metais ūkio augimas kasmet turėtų viršyti 4 proc.  „The Banker“ ekspertai pabrėžė, kad dėl teigiamos šalies ekonomikos ateities, vidutinės trukmės laikotarpiu Šiaulių banko laukia šviesios perspektyvos. 

„The Banker“ akcentavo, kad nors pernai Šiaulių banko pelnas sumažėjo, bankas padidino savo pirmojo lygio (Tier1) kapitalą 59 proc., banko turtas išaugo 21 proc., o išlaidų ir pajamų santykis išliko pastovus ir siekė 42 proc. Verslo žurnalas taip pat pažymėjo pastarųjų metų Šiaulių banko pasiekimus investuojant į skaitmeninius kanalus – atnaujintas el. bankas ir pristatyta nauja moderni mobilioji programėlė, klientai gali lengvai prisijungti prie savo paskyros naudojantis mobiliuoju parašu, „Smart ID“ ar biometriniais duomenimis, o taip pat – bet kuriuo paros metu gali vykdyti momentinius mokėjimus.

„The Banker“ taip pat pabrėžė, kad Šiaulių bankas gavo licencijas teikti indėlių paslaugas Austrijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir Prancūzijoje, nes naudojantis „Raisin“ platforma, Šiaulių bankas jau siūlo indėlius Vokietijos klientams.

Vertinimo ataskaitoje taip pat buvo skirta dėmesio nuo 2019 metų įgyvendinamai Šiaulių banko strategijai – būti arčiau kliento. Pažymima, kad strategija apima ne tik prekės ženklą, bet ir visas į kliento poreikius orientuotas veiklas. 

„The Banker“ – tai vieno garsiausių pasaulyje finansų leidinio „The Financial Times“ nuo 1926 m. leidžiamas specializuotas žurnalas, analizuojantis pasaulio bankų veiklą ir teikiantis finansų rinkos prognozes. Žurnalas skaitomas daugiau kaip 180 šalių. Geriausio banko apdovanojimą „The Banker“ kiekvienoje šalyje kasmet skiria vienam itin gerais veiklos rezultatais išsiskyrusiam bankui.

 

Apie Šiaulių banką

1992 m. įsteigtas AB Šiaulių bankas – didžiausias lietuviško kapitalo bankas, stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 37-iuose Lietuvos miestuose. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Biliauskas, UAB Headline agency

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)