Finansai

Tradiciškai 10 geriausių parodos „Ką pasėsi… “ eksponatų bus apdovanoti medaliais

Kovo 30 – balandžio 1 d. VDU Žemės ūkio akademijoje vyks didžiausia Baltijos šalyse Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2023“. Paroda šiemet rengiama jau 27-ąjį kartą ir savo apimtimi sparčiai vejasi priešpandeminį lygį. Parodoje ketina prisistatyti daugiau kaip 450 dalyvių – įmonių, organizacijų ir smulkiųjų prekybininkų. Paroda užims apie 10 ha plotą lauko teritorijoje ir 7 tūkst. kv. m. po stogu. Net 17 proc. įmonių parodoje prisistatys pirmą kartą. Užsienio šalių įmonės sudaro 10 proc. visų parodoje dalyvaujančių įmonių ir organizacijų. Parodoje bus galima išvysti ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos, Vokietijos, Belgijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Turkijos atstovų ekspozicijas.

Didžiausia parodoje bus žemės ūkio technikos ir įrangos ekspozicija. Karščiausias sezono naujienas pristatys ne tik žinomiausių žemės ūkio technikos prekės ženklų atstovai, bet ir kitos inovatyviai veikiančios įmonės, siūlančios išmanius ūkininkavimo sprendimus. Parodos ekspozicijose bus galima rasti komunalinio ūkio techniką ir įrangą, specializuotas transporto priemones, įrankius sodui ir daržui, sužinoti apie finansines ir kitas paslaugas, gauti naudingų konsultacijų. Ir tai dar ne viskas.

Parodos metu vyks 47 seminarai, aprėpiantys įvairiausią temų spektrą – nuo paramos priemonių žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, tvariosios augalininkystės ir gyvulininkystės sprendimų, aukštos pridėtinės vertės maisto produktų gamybos iki ekosisteminių paslaugų.

Lankytojų laukia įvairūs kiti renginiai: konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“; trąšų barstytuvų demonstracija; tarptautinis medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas. Apsilankę trečią parodos dieną turės galimybę sudalyvauti VDU Žemės ūkio akademijos atvirų durų dienoje.

Visas tris dienas vyks amatų ir sodinukų mugė, apsilankiusiųjų parodoje lauks įvairios atrakcijos.

Kiekvieną parodos dieną kas pusvalandį nuo PLC „Mega“ į parodą kursuos nemokamas autobusas.

Parodos ir jos renginių lankymas yra nemokamas.

Tradiciškai 10 geriausių parodos eksponatų bus apdovanoti parodos „Ką pasėsi… “ medaliais. Medalių įteikimo ceremonija vyks kovo 23 d. 14 val. VDU Žemės ūkio akademijoje, adresu Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno r. (IV rūmai, 2 aukštas). Visa informacija apie parodą – interneto svetainėje expoacademia.lt.

Maloniai kviečiame visus besidominčius naujovėmis dalyvauti parodoje ir jos renginiuose.

Pranešimą paskelbė: Elena Bagdonavičiūtė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija
Tradiciškai 10 geriausių parodos „Ką pasėsi... “  eksponatų bus apdovanoti medaliais

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)