Finansai

TTLA apdovanotas už žaliąjį susisiekimą

Spalio 21 d. Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas (TTLA), skatinantis darnų verslo augimą ir tvarų prekių judėjimą, įvertintas apdovanojimu už partnerystę kuriant pažangią, inovatyvią ir aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus atitinkančią transporto sektoriaus plėtrą.

Susisiekimo ministerija ir „Lietuvos geležinkeliai“ antrus metus teikia „Žaliojo susiekimo apdovanojimus“ už sprendimams, skatinančius tvaresnį žmonių ir prekių judėjimą. Apdovanojimai įteikti 6 kategorijose „Transporto inovacijų forumo“ metu.

Pasak TTLA generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, Lietuvos transporto ir logistikos bendrovės išsiskiria investicijomis į tvaraus verslo sprendimus: išmaniąją logistiką, kuro ir energijos taupymo bei CO2 mažinimo technologijas, mažos taršos vilkikų atnaujinimą, kurių parkas yra vienas naujausių Europoje.

„Lietuva per paskutiniuosius penkis metus neturėjo lygių visoje Europoje pagal investicijas į autoparko atnaujinimą, įsigyjant aukščiausio ekologinio standarto vilkikus. Dėl 2017-2021 metų laikotarpiu siekusių 3,5 mlrd. eurų  investicijų, Lietuvos autoparkas šiuo metu yra ne tik vienas švariausių visoje ES, tačiau ir vienas moderniausių naujųjų technologijų, užtikrinančių maksimaliai saugų ir patogų vairuotojo darbą, atžvilgiu“, – sako P. Drižas.

„Eurostat“ duomenimis, pernai 73% krovinių pagal nuvažiuotus tonkilometrius Lietuvos transporto įmonės vykdė naujesnėmis nei 5 metų amžiaus krovininėmis transporto priemonėmis, kai ES vidurkis siekė 64%.

Pagal nuvažiuotus tonkilometrius naujesni nei 3 metų vilkikai sudaro 35% krovininio kelių transporto parko Lietuvoje. Pagal šį rodiklį Lietuvą lenkė tik Vokietija (53%), Švedija (44%), Liuksemburgas (44%), Danija (39%) ir Prancūzija (37%).

„Mūsų įmonės apie 80% savo paslaugų eksporto vykdo Europos Sąjungoje, kurioje požiūris į klimato kaitos problemas yra brandžiausias. Didžioji dalis Lietuvoje registruotų vilkikų turi Euro-6 kartos variklius, todėl atitinka aukščiausius aplinkosauginius standartus. Tai reiškia daug mažesnes degalų sąnaudas ir kur kas mažesnę aplinkos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis“, – pažymi P. Drižas.

„Žaliojo susiekimo apdovanojimų“ organizatorių vertinimu, TTLA vienijančios transporto ir logistikos įmonės reikšmingai prisidėjo prie konstruktyvaus dialogo su bendrove „LTG Cargo“, kuriant ir įgyvendinant intermodalinius maršrutus tarp Lietuvos Kauno intermodalinio terminalo ir Duisburgo (Vokietija) bei Trieste (Italija) terminalų. Pagal patvirtintą metodiką „LTG Cargo“ padės vežėjams paskaičiuoti, kiek mažiau CO2 išleista į aplinką, vežant krovinius geležinkeliu.

TTLA vienija didžiausias šalyje tarptautinio transporto ir logistikos įmones, kurių bendra apyvarta siekia daugiau kaip 80% viso šalies krovininio kelių transporto pajamų. Asociacijos narės išskirtinai vykdo tarptautinių krovinių operacijas Europoje, Azijoje bei kituose pasaulio regionuose visomis transporto rūšimis, apimančiomis kelių, aviacijos, vandens ir geležinkelių transportą.

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum”
TTLA apdovanotas už žaliąjį susisiekimą

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)