Finansai

Tvirta Šiaulių mero pozicija – tai ir valstybės reikalas

Investicijas planuojančio verslo lėktuvai Šiaulių oro uoste jau leidžiasi, tačiau milijoninės vertės infrastruktūros atnaujinimo projektus numatoma palikti vien Savivaldybei. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimu, ES finansavimo šiam strateginės svarbos objekto vystymui skirti nenumatoma. Šiaulių meras įsitikinęs, kad VRM turi peržiūrėti savo sprendimus.

„Mūsų projektui pastabos buvo pateiktos tik vieną kartą, patikslintas projektinis pasiūlymas buvo pateiktas 2020 m. kovo 24 d. Nuo tos dienos jokių pastabų ar prašymų paaiškinti nebuvo gauta. Neabejojame, kad jei ministerija būtų siekusi ištaisyti tik techninius ir galimai subjektyviai vertinamus neatitikimus, projektas būtų įtrauktas į valstybės projektų sąrašą“, – teigiama Šiaulių miesto mero Artūro Visocko rašte Vyriausybei ir vidaus reikalų ministerijai.

Pasak mero, Savivaldybė griežtai nesutinka su tokiu ministerijos sprendimu ir reikalauja pervertinti projektinį pasiūlymą. Investuoti į visam regionui svarbų projektą nėra vien miesto, bet ir valstybės reikalas, taip užtikrinant regioninės politikos tęstinumą.

Pridedamas Šiaulių miesto mero Artūro Visocko raštas

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)