Finansai

Ūkininkai vykdo ilgalaikes investicijas – didžiausias aktyvumas pastebimas grūdinių kultūrų auginime

Žemės ūkis – vienas iš ekonomikos sektorių, kuriam COVID-19 pandemija nepadarė didelės žalos. Tai patvirtina ir „Luminor“ banko duomenys – ūkininkų susidomėjimas finansavimu per pirmuosius penkis šių metų mėnesius buvo aktyvus, panašiai kaip ir prieš metus. Dažniausiai šiandien skolinasi grūdų sektoriaus ūkininkai, absoliuti dauguma kreipiasi dėl kreditų ilgalaikėms investicijoms – naujos žemės pirkimui, įrenginių atnaujinimui ir kitiems ilgalaikiams tikslams.

„Praėjusieji metai buvo pakankamai sėkmingi žemės ūkiui, todėl verslininkai norėjo ir toliau auginti verslą. Todėl ir šiandien vis dar pastebimas didelis susidomėjimas verslo finansavimu – aktyviausi yra grūdų segmento ūkininkai, po jų seka daržovių augintojai ir pienininkystės bei mišrūs ūkiai. Grūdų segmente išduota naujų paskolų suma sudaro didžiąją dalį visos „Luminor“ ūkininkams šiemet suteiktų paskolų sumos. Per šių metų pirmą pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išduoto finansavimo suma žemės ūkio subjektams mūsų banke padidėjo 13 proc. Žemės ūkio sektorius yra vienas iš mūsų strateginių finansavimo krypčių, todėl siekiame nuosekliai bendradarbiauti su šio verslo atstovais ir visada finansuojame tvarius verslo projektus“, – teigia Vytis Žegužauskas, „Luminor“ Verslo klientų skyriaus vadovas.

„Luminor“ bankas daugiausia paskolų suteikia naujos žemės pirkimui ir techninio parko atnaujinimui, taip pat kitoms ilgalaikėms investicijoms.

V. Žegužauskas pabrėžia, kad „COVID-19“ poveikis žemės ūkio sektoriui tiesiogiai buvo nežymus, nes tai vienas atspariausių verslo sektorių finansinėms ir ekonominėms krizėms, be to, kalbant apie grūdų augintojus, 2019 metai buvo vieni iš geresnių per pastaruosius metus, kas leido sukaupti tam tikrus finansinius rezervus. Kita vertus, „COVID-19“ poveikis žemės ūkio verslui gali būti tam tikrai aspektais ir teigiamas – pavyzdžiui, eksporto kvotos, intervenciniai valstybiniai užpirkimai.

„Apskritai šie metai žemės ūkyje žada būti ne prastesni nei pernykščiai. Šiemet grūdinių augalų derliaus prognozė žada vieną geresnių derlių Lietuvoje per paskutinius 5 metus ir antrą per paskutinius dešimt metų, o žiūrint iš šiandienos perspektyvos, stiprūs kainų svyravimai neatrodo labai tikėtini. Be to, buvo vos keli atvejai, kai ūkininkai pasinaudojo banko siūloma galimybe atidėti paskolų ar lizingo grąžinimą, kad įveiktų „COVID-19“ finansines pasekmes“, – pastebi V. Žegužauskas.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 kovo 31 dieną turėjęs 16 proc. indėlių ir 18 proc. paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 20,5 proc., o akcininkų kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

 Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)