Finansai

Ukrainai palaikyti – meninė instaliacija ant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pastato

Reiškiant paramą Ukrainai ir jos europinei integracijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pastatą papuošė meninė Ukrainos palaikymo instaliacija.  

„Šiandien, minint taikai ir vienybei puoselėti skirtą Europos dieną, reiškiame solidarumą su Ukraina. Karo akivaizdoje Europos Sąjungos pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – kaip niekad svarbios. Pakvietus menininkus, ant ministerijos sienų gimė išskirtinis kūrinys, atspindintis bendrystę su ukrainiečių tauta ir paramą šios šalies europinei integracijai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Ministerijos pastatą papuošė mėlynos ir geltonos spalvų meninė instaliacija, vaizduojanti moterį, laikančią Ukrainos valstybės žemėlapio kontūrus su ES simbolika. Praeiviai gali atsistoti prie šios instaliacijos ir simboliškai palaikyti Ukrainą.    

Gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracijos priėmimas. Šioje deklaracijoje išdėstyta idėja įgyvendinti naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)