Finansai

Unikalus šansas Lietuvai – socialinio verslumo dėka galime tapti žaliuoju ir socialiai darniu kraštu

Lietuvos socialinio verslo asociacija (LISVA) kartu su užsienio partneriais: Latvijos socialinio verslumo asociacija, Švedijos organizacija „SE Forum“ ir Estijos socialinių verslų tinklu įgyvendina projektą,  kuriuo siekiama, kad visuomenės būtų žalesnės, tvaresnės ir įtraukios.  (“Nordic-Baltic Cooperation for Green and Inclusive Societies”).

Projektas yra Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje „Nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo rėmimo programa“ dalis.  Jis yra skirtas socialinių verslų ir nevyriausybinių organizacijų, kurios sprendžia aplinkosaugos, klimato kaitos problemas, bendradarbiavimui stiprinti.

“Turėjome išskirtinę galimybę su partneriais iš Estijos, Latvijos ir Švedijos, kurie yra geriausi savo srities žinovai, dalintis patirtimi kaip stiprinti socialinio verslo ekosistemas savo šalyse. Susitikimo metu analizavome ir keitėmės gerosiomis praktikomis, kaip sekasi skatinti bendradarbiavimą tarp savo organizacijos narių. Aptarėme būdus, kaip turėtume stiprinti bendradarbiavimą tarp mūsų narių ir kitų socialinių verslų bei nevyriausybinių organizacijų“, – susitikimo įspūdžiais dalinosi LISVA vadovė Viktorija Bražiūnaitė.

Latvijos socialinio verslumo asociacijos vadovė Regita Zeila pabrėžė tarptautinio bendradarbiavimo svarbą: „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Baltijos šalių bendradarbiavimas suteikia daugiau matomumo šioje srityje ir leidžia mums būti stipresniems kartu siekiant socialinio verslo plėtros! Birželį kartu su Lietuvos ir Estijos socialinio verslo asociacijoms organizavome Baltijos ir Jungtinės Karalystės socialinio verslo forumą ir pamatėme, koks poveikis yra kuriamas socialiniams verslams, mūsų organizacijoms ir advokacijos veikloje, kai veiksmai yra koordinuoti. Bendradarbiavimas yra esminė veikla, kurią turime tęsti.“

Tove Nordstrom, partneris iš Švedijos organizacijos „SE forum“ kalbėjo, jog tik mokydamiesi vieni iš kitų, galime tikėtis geresnių rezultatų: „Dalijimasis panašiais iššūkiais, siekiant ištirti bendras galimybes Šiaurės ir Baltijos šalyse, yra įdomus ir įkvepiantis būdas rasti sprendimus mūsų socialiniams ir aplinkosaugos iššūkiams. Kaip palaikančiosios organizacijos turime daug ko pasimokyti vieni iš kitų ir tikime, kad kartu esame stipresni, todėl labai džiaugiamės kurdami bendradarbiavimą skatinančią ekosistemą“.

Estijos socialinio verslumo tinklo valdybos narys Erkki Kubber dalinosi pastebėjimais, kad socialinio verslo patrauklumas vis didėja, bet reikia ir toliau skatinti bei padėti: „Socialinio verslumo populiarumas kasmet vis auga, todėl yra svarbu padėti socialiniams verslams vystytis, kad Baltijos ir Šiaurės šalys judėtų panašia kryptim.  Džiaugiamės galėdami prie to prisidėti.“  

LISVA vadovė V. Bražiūnaitė džiaugėsi, jog pavyko užmegzti glaudesnius santykius su užsienio partneriais, atrasti naujų bendradarbiavimo būdų ir sukurti bendradarbiavimo skatinimo metodus. „Kuo stipresnė bus mūsų organizacija, tuo turėsime daugiau galimybių padėti vystytis ir augti socialiniams verslams mūsų šalyje, galėsime tinkamai jiems atstovauti ir ginti interesus“, – tvirtino asociacijos vadovė.

Po susitikimo bus paruoštas gerųjų praktikų rinkinys, kuriame bus viešai pristatyti sėkmingi bendradarbiavimo pavyzdžiai,  kaip socialiniai verslai veikiantys aplinkosaugos, ekologijos, žiedinės ekonomikos srityse bendradarbiauja ir sugeneruoti nauji būdai bendradarbiavimui skatinti. Šiuo dokumentu galės pasinaudoti visos socialinio verslo ir nevyriausybinės organizacijos.

Projekte taip pat dalyvauja „Geri Norai“ organizacijos vadovė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer ir Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Ekonomikos katedros docentė Rasa Viederytė (asocijuoti projekto partneriai).

Pranešimą paskelbė: Auksė Kontrimienė, Lietuvos socialinio verslo asociacija (LiSVA)

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)