Finansai

Už išleistas obligacijas INVEGA skyrė 50 tūkst. eurų subsidiją atsinaujinančios energetikos projektams įgyvendinti

Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB „Atsinaujinančios energetikos investicijos“ yra pirmoji bendrovė, kuriai nacionalinės plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikė subsidiją, skirtą sumažinti išlaidas, patirtas įtraukiant žaliųjų obligacijų emisiją į Nasdaq Baltijos Skolos vertybinių popierių sąrašą.

Galimybė prisidėti prie regiono energetinės nepriklausomybės

Pasak įmonės „Atsinaujinančios energijos investicijos“ investicijų analitiko Dominyko Svetiko, nors veiklą bendrovė pradėjo pačiame pandemijos įkarštyje, tai nesukėlė problemų platinant jos akcijas, kadangi įmonės pagrindinė veikla yra investuoti į atsinaujinančios energetikos plėtros projektus, kurie pandemijos laikotarpiu buvo įvardijami kaip vieni iš keleto priklausančių būtinajam verslo sektoriui. Platinti akcijas nesutrukdė ir šiuo metu vyraujančios pasaulinės energetikos krizės, o investicinės bendrovės akcijos ir toliau lieka labai paklausios tarp regiono investuotojų.

„Sprendimas keliauti į vertybinių popierių biržą buvo priimtas siekiant pasinaudoti palankiomis finansavimo sąlygomis platinant bendrovės skolos vertybinius popierius, dėl to buvo padidinti bendrovės finansiniai pajėgumai. Išleidus obligacijas galėjome įgyvendinti papildomus atsinaujinančios energetikos projektus, pagerinti tikėtiną grąžą investuotojams bei dar labiau prisidėti prie regiono energetinės nepriklausomybės ir tvarumo tikslų įgyvendinimo“, – teigia D. Svetikas.

Namų darbai prieš žengiant į kapitalo rinką

Bendrovės atstovas neslepia, kad akcijų ar obligacijų išleidimą į biržą lengviau pakelia didelės įmonės bei pataria verslams prieš tai įsivertinti alternatyvaus finansavimo galimybes bei papildomą administracinę naštą.

Jam pritaria ir INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Kristina Račkauskaitė-Liandzbergienė bei prideda, kad žengimas į biržą yra labai svarbus žingsnis įmonėms, todėl prieš tai reiktų atlikti tam tikrus namų darbus.

„Ši priemonė augantiems verslams gali tapti alternatyviu įrankiu, kaip pritraukti papildomų lėšų plėtrai. O ypač tiems, kurie susiduria su sunkumais skolinantis tradiciniais būdais, pavyzdžiui, nepakankamo užstato problema. Tačiau planuojantys išeiti į biržą turi rimtai apsvarstyti, ar yra pribrendusi žengti šį žingsnį, ar išgalės skirti įmonės resursų bei atitiks visus keliamus reikalavimus“, – sako K. Račkauskaitė-Liandzbergienė.

Pagal negrąžinamų subsidijų priemonę „Vertybinių popierių įtraukimo į vertybinių popierių biržą skatinimas“, INVEGA labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) kompensuoja 50 procentų patirtų išlaidų, kai MVĮ įtraukia akcijas ir obligacijas tiek į „Nasdaq Vilnius“ reguliuojamą rinką, tiek į alternatyviąją „First North“ rinką Lietuvoje. Maksimali suma, kurią vienam pareiškėjui INVEGA galės kompensuoti, siekia 100 tūkst. eurų apmokant patirtas akcijų įtraukimo į biržą išlaidas ir 50 tūkst. eurų kompensuojant obligacijų įtraukimo į biržą išlaidas.

Apie INVEGĄ

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.

Pranešimą paskelbė: Austėja Šutaitė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)