Finansai

VAAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI NUTRAUKĖ TYRIMĄ DĖL DEGALŲ REKLAMOS

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė Biodegalų asociacijos skundą ir pripažino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nutraukė bendrovės „Neste Lietuva“ skleistos dyzelino „Futura D“ bei produkto NEXBTL reklamos nagrinėjimo procedūrą padariusi išvadą, jog informacija apie šiuos produktus nebuvo klaidinanti.

2017 m. gavusi Biodegalų asociacijos skundą ir įtarusi, kad interneto svetainėse www.praturtintasateitimi.lt bei www.neste.lt „Neste Lietuva“ skleidžia galimai klaidinančią dyzelino „Futura D“ ir produkto NEXBTL reklamą, Konkurencijos taryba pradėjo minėtos reklamos nagrinėjimo procedūrą. „Neste Lietuva“ reklamoje skelbė keičianti degaluose „Futura“ naudotą pirmos kartos biodegalų RRME dalį pačios bendrovės sukurtais antros kartos biodegalais NEXBTL. Pasak bendrovės, šis produktas pagerina degalus ir dėl to yra pranašesnis už anksčiau naudotą.

Įvertinus „Neste Lietuvos“ pateiktą medžiagą ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Automobilių inžinerijos katedros, į kurią kreipėsi Konkurencijos taryba, nuomonę, nustatyta, kad bendrovės degalai dėl juose esančio antros kartos biodegalų produkto NEXBTL pasižymi reklamoje skelbtomis savybėmis ir poveikiu automobiliui bei aplinkai, todėl tyrimas 2018 m. liepos 24 d. buvo nutrauktas.

Šį nutarimą apskundė Biodegalų asociacija, tačiau VAAT jos skundą atmetė ir paskelbė, kad neturi pagrindo abejoti Konkurencijos tarybos išvadų pagrįstumu, nes institucija detaliai išanalizavo tyrimo metu surinktų duomenų visumą ir atitinkamai padarė išvadą, kad „Neste Lietuva“ neklaidino vartotojų.

VAAT sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Primename, kad nuo 2019 m. gegužės 1 d., įsigaliojus Reklamos įstatymo pataisoms, Konkurencijos tarybos vykdytas klaidinančios reklamos ir lyginamosios reklamos priežiūros funkcijas perėmė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Konkurencijos taryba planuoja šiemet baigti nagrinėti iki gegužės 1 d. gautus skundus bei pareiškimus dėl galimai klaidinančios ar lyginamosios reklamos ir tęs atstovavimą teismuose.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

(Perskaityta per mėnesį: 11, iš jų šiandien: 1.)