Finansai,  Paslaugos

Vartojamosios paskolos: iš banko ar iš kreditorių?

Bėgant metams, nusidėvi net ir labai prižiūrimas būstas ar automobilis, tačiau tikrai ne visi savo sąskaitoje turime pakankamą pinigų sumą atnaujinti namus ar įsigyti naują transporto priemonę. Tad, tenka apsvarstyti galimybę pasiskolinti, bet iš kur? Banko, o gal kreiptis į kreditorius?

Pirmuoju variantu gali pasirodyti, kad bankas yra patikimesnis pasirinkimas, teikiantis gana patrauklias vartojamosios paskolos sąlygas: suteikiamos paskolos be užstato, galima rinktis per kiek laiko grąžinsite pasiskolintus pinigus, o nuo to priklausys ir jūsų mėnesinės įmokos dydis. Be to, bankai kartais suteikia paskolą su mažesnėmis palūkanomis. Tiesa, šioje vietoje nereiktų apsigauti, nes situacija keičiasi. Šiandien kai kurios kredito bendrovės siūlo vartojamąsias paskolas, kurių palūkanos visiškai nesiskiria nuo banko siūlomų palūkanų. Taigi, pigiausios paskolos suteikiamos ne tik bankų. Kita vertus, reikia atminti, kad bankas klientui, norinčiam gauti pakankamai didelę vartojamąją paskolą, kelia itin griežtus ir aukštus reikalavimus, todėl jei dirbate pagal individualios veiklos pažymą ar negalite pasigirti triženkliu atlyginimu, didelė tikimybė, kad vartojamosios paskolos negausite, o, pavyzdžiui, apie paskolą būstui galite tik pasvajoti. Galiausiai reiktų paminėti, kad vartojamosios paskolos be užstato – tai ilgas dokumentų pildymo procesas, kuris ne visada baigiasi teigiamu rezultatu.

O kaip su kreditoriais?  Šiandien kreditoriai tapo rimta konkurencija bankams, nes dažnais atvejais jų siūlomos paskolų sąlygos yra patrauklesnės, o jas ir gauti gerokai paprasčiau.  Tiesa, labai svarbu įvertinti savo finansines galimybes įmokas mokėti laiku.  Be to, kreditoriai ne taip skeptiškai vertina asmenis dirbančius „ant savęs“, tiesiog reikia pateikti pastarojo pusmečio sąskaitų išrašus ir nuo užbirtų pinigų priklausys, kokio dydžio vartojamąją paskolą galite gauti. Pigiausios paskolos suteikiamos be jokio užstato, o iškilus finansinėms problemoms ar atsiradus neplanuotoms išlaidoms, visada galima rasti kompromisą, kuris tenkintų abi puses.

Taigi, kredito bendrovės ar visgi bankai? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau reiktų apsvarstyti visus galimus variantus, palyginti siūlomas sąlygas ir pasirinkti palankiausią skolinimosi būdą.

(Perskaityta per mėnesį: 24, iš jų šiandien: 1.)