Finansai

„Versli Lietuva“ pristato skaitmeninį verslo diagnostikos įrankį: rezultatai vos per 20 minučių

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ pristato naują skaitmeninį įrankį smulkiajam ir vidutiniam verslui – e. platformą, kurioje vos per 20 minučių galima atlikti savo verslo diagnostiką. Šis skaitmeninis įrankis sugeneruoja konkrečiam verslui skirtas išsamias išvadas, pagal kurias verslininkas gali pasitikrinti savo verslo brandą, identifikuoti tobulintinas sritis, palyginti savo finansinius rodiklius su kitomis Lietuvos įmonėmis bei gauti rekomendacijas tolimesniam verslo vystymui.

„Siekėme sukurti patogų ir kiekvienam verslui prieinamą įrankį, kuris suteiktų galimybę greitai, be konsultantų ar kitų specialistų pagalbos, atlikti pradinį savo įmonės strategijos, procesų ir rodiklių vertinimą bei suprasti, kas už to slypi. Testo pateikiamos išvados padės verslininkams identifikuoti, kuriose srityse verslas yra stiprus, kur dar reikia pasitempti, o rekomendacijos leis suprasti, kokių tolimesnių veiksmų vertėtų imtis, kokios pagalbos ieškoti. Verslai šį testą galės atlikti ne kartą – ateityje jį užpildę pakartotinai, matys naujus rezultatus, galės palyginti, kuriose srityje pavyko patobulėti“, – kalba Inga Juozapavičienė, „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė.

Verslo diagnostikos testas sukurtas atsižvelgus į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Lietuvos verslo aplinkai parengtas rekomendacijas. Testas sudarytas remiantis moksliniais tyrimais, vadovaujantis verslo procesų brandos metodologija bei išanalizavus užsienyje naudojamus analogiškus instrumentus.

Prisijungę prie e. platformos, verslininkai turės užpildyti klausimyną, sudarytą pagal šešias pagrindines verslo sritis: produktas, pardavimai ir rinkodara, finansų valdymas, strategija, procesai, palaikančiosios inovacijos ir žmogiškieji ištekliai.

Kiekvienas verslininkas, atlikęs diagnostikos testą iš karto gaus savo verslo rezultatų ataskaitą, kuri apima: SSGG (įmonės stiprybių, silpnybių, galimybių bei grėsmių) analizę, diagramą, parodančią, kurioms verslo sritims vertėtų skirti daugiau dėmesio, verslo sričių įvertinimo aprašą bei rekomendacijas kiekvienos srities tobulinimui. Be to, įrankis leidžia palyginti pagrindinius savo verslo finansinius rodiklius su kitų panašaus dydžio ir tame pačiame sektoriuje veikiančių Lietuvos įmonių rodikliais. Pasitelkus Lietuvos statistikos departamento duomenis, įrankis lygina pajamų, tenkančių vienam darbuotojui, įmonės pelningumo, nuosavo kapitalo grąžos ir kapitalo sverto rodiklius.

Šis diagnostikos įrankis padės identifikuoti, kokios srities paslaugos verslui gali būti aktualios. I. Juozapavičienė pažymi, jog verslininkas, gavęs savo veiklos rezultatus, toliau turėtų konsultuotis su profesionalais, kurie galėtų patarti, kaip efektyviai pasiekti trokštamus rezultatus ir pagerinti veiklos procesus.

„Verslo diagnostika – puiki pradžia verslui, siekiančiam teigiamų pokyčių ir norinčiam augti. Verslininkas, turėdamas tokią ataskaitą ir žinodamas problemines savo verslo vietas, jau gali kreiptis į verslo konsultantus. Be to, šis įrankis – tik vienas iš daugelio „Verslios Lietuvos“ sukurtų ir teikiamų paslaugų. Verslininkus, pasinaudojusius diagnostikos testu, kviečiame atrasti ir kitas nemokamas mūsų paslaugas. Norintys pasikonsultuoti su verslo ekspertais, gali registruotis į verslo mentorių platformą ar dalyvauti nuoseklioje verslo mentorystės programoje. Siekiantys įgyti tiek teorinių, tiek praktinių verslo kūrimo ir vystymo žinių, gali prisijungti prie mūsų e. mokymų platformos „Verslo e. gidas“. Be to, nuolat organizuojame mokymus, renginius, sukūrėme verslo akseleravimo programą – tai paketas paslaugų, skirtų verslininkams, norintiems ugdyti verslo kompetencijas ir auginti savo verslą,“ – pasakoja I. Juozapavičienė.

Verslo diagnostikos įrankis, skirtas juridinę veiklą vykdantiems smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams, pasiekiamas čia: https://verslodiagnostika.verslilietuva.lt/. Įrankis yra nemokamas ir prieinamas neribotą laiką.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ „Versli Lietuva”
„Versli Lietuva“ pristato skaitmeninį verslo diagnostikos įrankį: rezultatai vos per 20 minučių

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)