Finansai

Viešasis sektorius noriai mokosi iš verslo tarptautinės patirties

Vis dažniau kalbama apie profesinę savanorystę, kai specialistų žinios ir praktika padeda tobulėti nevyriausybinėms organizacijoms ir viešajam sektoriui. Migracijos departamento Aptarnavimo skyrius kartu su „Western Union Lietuva“ savanoriais dalinosi savo patirtimi bei įžvalgomis apie pozityvų santykį su klientais.

 

Viešosios paslaugos keliasi į virtualią erdvę

Prieš mažiau nei metus Migracijos departamentas pradėjo teikti naują paslaugą – konsultacijas klientams telefonu, elektroniniu paštu bei socialiniuose tinkluose lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Konsultuojama dėl Lietuvos Respublikos pasų, asmens tapatybės kortelių, elektroninių migracijos paslaugų bei kitais svarbiais klausimais.

„Ši paslauga tapo ypač būtina paskutinį pusmetį, kai šalyje buvo įvestas karantinas ir fizinių paslaugų teikimas buvo ženkliai apribotas. Todėl tikrai džiaugiamės, jog laiku pradėjome teikti šias paslaugas nuotoliniu būdu“, – teigia Ingrida Liberytė-Butkevičienė, Migracijos departamento Aptarnavimo skyriaus vedėja.

Pasitikėjimas tarptautine kompanija

Anot I. Liberytės-Butkevičienės, klientų aptarnavimas nuotoliniu būdu yra gana nauja paslauga, todėl kilo poreikis darbuotojams organizuoti mokymus, kurių metu jie galėtų pasisemti naujų žinių ir patirties klientų aptarnavimo klausimais.

„Daug mūsų specialistų bendrauja su užsieniečiais, todėl ieškojome, kas turi daugiausiai žinių  šioje srityje. Turime dešimt teritorinių skyrių ir mums aktualūs mokymai kiekviename iš jų. Mokymų metu norėjome suprasti, kaip geriausia formuoti pozityvų santykį su klientais, kaip atpažinti skirtingus klientų tipus ir pritaikyti geriausius komunikacijos su jais būdus“, –  sako I. Liberytė-Butkevičienė.

„Western Union Lietuva“ dirba su klientais visame pasaulyje, įmonės darbuotojai turi sukaupę didžiulę patirtį šioje srityje, tad buvo nuspręsta, kad bendradarbiauti su šia tarptautine kompanija būtų geriausias sprendimas.

„Mokymai buvo labai sėkmingi ir davė mums daug praktinių žinių klientų aptarnavimo srityje. Būtent praktinės užduotys ir situacijų analizė su „Western Union Lietuva“ specialistais sukūrė didžiausią vertę. “, –  komentuoja I. Liberytė-Butkevičienė. 

Nuo fizinės prie profesinės savanorystės

„Western Union Lietuva“ turi stiprią savanorystės programą – viena apmokama diena per metus yra skiriama savanoriškai veiklai, taip ugdant ir skatinant savanorystės kultūrą Lietuvoje.

„Savanorystė dažnai būna fizinė veikla, tačiau pastaruoju metu „Western Union Lietuva“ savanoriams atsiranda vis daugiau progų pasidalinti savo profesinėmis žiniomis, įgyta praktika. Mūsų kompanijoje dirba daugiau nei 50 tautybių žmonių, tad turime daug kolegų, išmanančių ir tarpkultūrinę komunikaciją.

Programa „Kurk Lietuvai“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvos viešajame sektoriuje, todėl mums, kaip komanijai, yra svarbu būti to dalimi“, –  apie bendradarbiavimą mintimis dalinasi „Western Union Lietuva“  Paramos fondo komiteto atstovė Gražina Morozovienė.

„Daugiausiai vertės sukuria profesinė savanorystė, kai specialistai gali dalintis savo įgūdžiais, todėl vertiname galimybę prisidėti prie Lietuvos viešojo sektoriaus tobulėjimo bei viešųjų paslaugų kokybės gerinimo. „Western Union Lietuva“ komandoje turime aukščiausio lygio organizacijų vadybos, lyderystės, klientų aptarnavimo ir kitų sričių specialistus. Tarp kolegų iš kitų šalių turime puikių užsienio kalbų žinovų. Mūsų kolegos padėjo „Maisto bankui“ rasti naujų strateginių sprendimų, kaip pritraukti lėšų, naudojant skirtingus kanalus. Prisidėjome  prie filmo „Lietaus vaikai‘ vertimo, dalyvaujame projekte „Darom“  bei kitose savanorystės iniciatyvose. Mums labai svarbi profesinė savanorystė, nes ji sukuria daugiau vertės organizacijoms, visuomenei ir patiems savanoriams“, –  teigia Gražina Morozovienė.

Daugiau informacijos: 

Ilona Lekavičiūtė

„Western Union Lietuva” komunikacijos vadovė

Tel. numeris: +370 5 2590304

El. paštas: ilona.lekaviciute@westernunion.com

Ingrida Liberytė-Butkevičienė

Migracijos departamento prie LR VRM Aptarnavimo skyriaus vedėja

Tel. numeris: +370 707 67498

El. paštas: ingrida.butkeviciene@migracija.gov.lt  

Pranešimą paskelbė: Julija Zajančkauskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)