Finansai

VIG investuoja 15 milijonų eurų į BTA mokumo kapitalą

BTA Baltic Insurance Company AAS (toliau BTA) akcininkė Vienna Insurance Group (toliau VIG), siekdama palaikyti BTA augimą ir sustiprinti jos pirmaujančią poziciją rinkoje, investuoja 15 milijonų eurų į įmonės mokumo kapitalą. 

Nepaisant nenuspėjamos finansinės ir geopolitinės situacijos, pandemijos bei jos sukeltų ribojimų, BTA sėkmingai auga ir toliau išlaiko ilgalaikės plėtros kryptį. Bendrovė ir toliau stiprina savo draudimo portfelį diversifikuodama ir didindama savanoriško draudimo rūšių – ypač Turto, Kasko ir Asmens draudimo – portfelio dalį. Didžiausia Rytų ir Centrinės Europos draudimo grupė VIG tiki Baltijos šalių rinkų augimu ir ilgalaike BTA strategija, todėl į BTA mokumo kapitalą investuojama 15 milijonų eurų.

BTA Valdybos pirmininkas Wolfgang Stockmeyer teigia: „BTA pasižymi stipriais finansiniais rodikliais ir tvirta finansine pozicija. Bendrovė yra tinkamai pasiruošusi pasitikti ir sėkmingai pereiti bet kokius iššūkius, kuriuos gali sukelti makroekonominė situacija bei rinka. BTA imsis lanksčių priemonių, prisitaikydama prie pokyčių ir tobulindama savo vidinius bei išorinius procesus. Tai yra svarbiausios sąlygos dar didesniems ilgalaikiams pasiekimams užtikrinti. BTA ir jos klientai gali jaustis užtikrintai žinodami, kad BTA akcininkas yra labai stiprus, turintis reikšmingų finansinių išteklių ir yra pasiruošęs investuoti į ilgalaikę BTA plėtrą“.

BTA ir toliau išlaiko stabilią finansinę padėtį, nepaisant politinių ir finansinių iššūkių Europoje. 2021 m. BTA pasirašytos įmokos Baltijos šalyse siekė 220,3 milijonų eurų,  6 proc. daugiau nei 2020 m. – 208,5 milijonai eurų. BTA pelnas prieš mokesčius Baltijos šalyse 2021 m. sudarė 9,6 milijono eurų, 32 proc. mažiau, nei ankstesniais metais.

 Apie BTA

„BTA Baltic Insurance Company“ yra viena iš Baltijos šalių draudimo rinkos lyderių, siūlanti plačiausią ne gyvybės draudimo paslaugų spektrą Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Baltijos šalyse BTA dirba daugiau nei tūkstantis darbuotojų. Vienintelis BTA akcininkas yra „Vienna Insurance Group AG“, turintis beveik 200 metų draudimo veiklos patirtį. „Vienna Insurance Group AG“ priklauso apie 50 bendrovių 30-yje šalių ir daugiau nei 25 tūkst. darbuotojų, VIG yra Vidurio ir Rytų Europos rinkų lyderė,  rūpindamasi daugiau nei 22 milijonais klientų. „Vienna Insurance Group“ – geriausiai įvertinta ATX bendrovė Vienos vertybinių popierių biržos indekse (nuo 1994 m.), turinti A+ „Standard & Poor’s reitingą su stabilia ateities prognoze; jos akcijomis taip pat prekiaujama Prahos vertybinių popierių biržoje. „Vienna Insurance Group“ glaudžiai bendradarbiauja su „Erste Group“ – didžiausiu mažmeniniu banku Vidurio ir Rytų Europoje.

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)