Finansai

Vilniuje 87% darbdavių taiko hibridinį darbo modelį: tačiau kaip pritraukti darbuotojus į biurus?

Dauguma Vilniaus darbdavių taiko hibridinį darbo modelį ir ieško būdų, kaip pritraukti darbuotojus į biurus, o į šią tendenciją atsižvelgia ir nekilnojamo turto vystytojai.

„Mūsų siekis – pastatyti tokius biurus ir sukurti tokią aplinką, kuri motyvuotų žmones dirbti iš biurų“,  – sako „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Mindaugas Liaudanskas. „Visada supratome, kad nuomos rinka mums bus palanki, jei žmonės norės dirbti iš biurų, o tam svarbi tiek lokacija, tiek pastato modernumas ir patrauklumas, tiek siūlomos paslaugos“.

„Newsec“ apklausus įmones, kuriose dirba apie 17 000 darbuotojų, paaiškėjo, kad beveik 87% biurų nuomininkų Vilniuje taiko hibridinio darbo modelį: vis dažniau siūloma galimybė 1-3 darbo dienas dirbti nuotoliniu būdu ar iš pasirinktos lokacijos. Viena pagrindinių pokyčių priežasčių – darbuotojų motyvacija.

„Lietuvoje darbuotojų sugrįžimą į biurus labiausiai inicijuoja darbdaviai. Jei įmonė svarsto keisti biurą, turi rinktis taip, kad naujoji darbovietė motyvuotų žmones. Patraukliausių darboviečių kriterijai šiandien apima verslo centro lokaciją mieste, jį supančią infrastruktūrą, siūlomų paslaugų spektrą biurų pastatuose ir aplinkui, susisiekimo viešuoju transportu patogumą bei parkavimo vietų skaičių“, – sako „Newsec“ tarpininkavimo grupės Lietuvoje vadovė Jurgita Ragaišė.

Centrinėse miestų dalyse statomi biurai, įsiliejantys į efektyviai išplėtotą miesto infrastruktūrą, suteikia patrauklumo įmonėms bei patogumo jų darbuotojams.

„Mūsų įmonės strategija vystyti biurus miestų centriniuose verslo rajonuose (angl. CBD – central business districts). Dėl to tarp mūsų pastatų nuomininkų tokios pasaulinio žinomumo bendrovės kaip „Swisscom“, „Bentley Systems Europe B.V.“, „Workland“ ir „Roche“, teigia M. Liaudanskas. „Naujausias mūsų biurų kompleksas, „Sand Offices“, yra statomas perspektyvioje Žalgirio gatvėje, šalimais centrinio Konstitucijos pr. verslo rajono. Tai gerai matoma, itin lengvai identifikuojama vieta Vilniuje, turinti patogų susisiekimą tiek privačiu, tiek viešuoju transportu“, pasakoja M. Liaudanskas.

Kitas svarbus darbuotojų motyvacijos faktorius, į kurį atsižvelgia įmonių vadovai – produktyvesnė tarpusavio komunikacija, socializacija, komandiškumo stiprinimas, bendras įsitraukimas į užduotis bei produktyvumas.

Dėl šios tendencijos mažėja darbo vietų didelėse ir atvirose biurų erdvėse. Naujausių verslo centrų planuose tarp skirtingų komandų kabinetų įterpiamos kitos paskirties patalpos, tokios kaip susitikimų erdvės, arba formuojami dideli kabinetai (6-10 vietų). Pavyzdžiui, „Sand Offices“ yra suplanuoti dideli balkonai su viduje augančiais gyvais medžiais, o ant pastato stogo yra numatyta galimybė įrengti terasą su vaizdu į centrinį verslo rajoną bei naujai atidarytą Japonišką sodą.

Dabartiniame NT rinkos kontekste biuruose darbo vietų formuojama apie 15 procentų mažiau lyginant su grynuoju darbuotojų skaičiumi. Pasak „Newsec“, tai – hibridinio darbo pasekmė, kurią darbuotojai vertina teigiamai.

Šiandien darbo erdvės orientuojamos susitelkiant į komandinį darbą, susitikimus, bendrą laisvalaikio praleidimą. Nuomininkai biurų erdves planuoja individualiai, todėl svarbiausiu kriterijumi išlieka pastato erdvių lankstumas ir lengvas jų pritaikymas skirtingiems poreikiams, teigia J. Ragaišė.

Kiti svarbūs kriterijai renkantis biurą nuomai, pasak „Newsec“ – tai nuomos kaštai, kuriuos sudaro ne tik patalpų mokestis, bet ir įrengimo kaina bei papildomi mokesčiai.

„Suprantame, kad mėnesio nuoma priklauso ne tik nuo kvadratinio metro kainos, bet ir nuo pastato išplanavimo, energetinių savybių bei nuomotojo investicijų į patalpų įrengimą“, – sako Mindaugas Liaudanskas. „Dėl to siekiame, kad mūsų vystomas A+ energetinės klasės biurų pastatas „Sand Offices nenusileistų kitiems Konstitucijos pr. rajone esantiems NT projektams, tačiau pasiūlytų konkurencingesnę nuomos kainą“.

 

APIE „CAPITALICA ASSET MANAGEMENT“                  

„Capitalica Asset Management“ (www.capitalica.lt) yra investicijų valdymo bendrovė, kuri valdo investicijų fondus, investuojančius į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse bei Rytų ir Centrinės Europos regione. Bendrovė valdo 11 objektų arba 78 000 kvadratinių metrų nekilnojamojo turto, o dar 32 000 kvadratinių metrų yra plėtojama. Pasinaudodama savo patirtimi kapitalo rinkų, nekilnojamojo turto ir investicinių fondų srityse, bendrovė suteikia galimybę privatiems ir instituciniams investuotojams gauti stabilią grąžą. CAM fondai yra licencijuoti ir prižiūrimi Lietuvos banko, o obligacijos kotiruojamos Nasdaq vertybinių popierių biržoje. „Capitalica Asset Management“ kontrolinį akcijų paketą (70 proc.) valdo viena didžiausių Lietuvos verslo grupių SBA grupė, dar 30 proc. – „Capitalica Asset Management“ valdybos pirmininko Andriaus Barščio įmonė „Fox Holdings“.

Pranešimą paskelbė: Raminta Lilaite-Sbalbi, Sensus PR

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)