Finansai

Vilniuje duris atveria pirmas Lietuvoje visiškai automatizuotas saugojimo centras

Vienoje iš tankiausiai apgyvendintų, labiausiai besiplečiančių ir patogiausiai pasiekiamų Vilniaus vietų atidaromas paslaugos, kurią iki šiol daugiausiai matėme tik filmuose, centras. Veikti pradeda savotiškas „daiktų viešbutis“ –  automatizuoti „Self Storage“ tipo sandėliukai. Juose žmonės įvairaus dydžio ir paskirties patalpose galės saugoti tai, kas netelpa namuose – sezoninius daiktus, archyvus ar kitą turtą.

Speciali saugumo sistema

Ukmergės plente, keturių aukštų ir 3,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate bus prieinamas saugojimo plotas, varijuojantis nuo 1 kubinio metro iki 360 kvadratinių metrų. Įgyvendinant pirmąjį etapą bus įrengta 470 automatizuotų berakčių sandėliukų, kuriuose bus galima saugoti namuose ar garažuose fiziškai netelpančius daiktus, nes sandėliukų lubų aukštis siekia net tris metrus.

Specialiai saugojimo paslaugoms teikti suprojektuotame ir pastatytame pastate klientų patogumui įrengti 2 krovininiai liftai, o pastato priekyje suformuota zona, kurioje bus galima išsikrauti saugojimui atvežtus daiktus, jei oro sąlygos bus blogos. Dviejose pastato šonuose suformuotais išoriniais sandėliukais klientai galės naudotis privažiavę prie savo sandėliuko automobiliu. Įrengtos šiuolaikiškos apsaugos sistemos, saugančios nuo gaisro ar įsilaužimo, vaizdo stebėjimo sistemos užtikrins klientų turto apsaugą ir neliečiamumą bei leis atpažinti  į patalpas galinčius patekti žmones, o taip pat registruoti visus sandėliais  besinaudojančius asmenis. Klientams taip pat neteks sukti galvos, ar nepamiršo raktų, nes sandėliukai  atrakinami ir užrakinami naudojantis  mobiliąja aplikacija telefone.

Sezoniniam saugojimui ir daiktų laikymui remonto metu

Pirmieji sandėliavimo paslaugų  centrai, angliškai vadinami „Self Storage“ (savarankiškas saugojimas), pirmą kartą pasirodė JAV septintajame dešimtmetyje ir nuo to laiko ši pramonė išaugo iki beveik 53 tūkst. objektų visoje Amerikoje apjungiantį verslą. Neilgai trukus „Self Storage“ atkeliavo ir į Europą – dabar senajame žemyne yra maždaug 4,3 tūkstančio „Self Storage“ pastatų, kurie visi kartu užima daugiau nei 10 mln. kvadratinių metrų nuomojamo ploto.

Pagrindinė tokios sparčios plėtros ir populiarumo augimo priežastis yra žmonių noras atskirti daiktus, kurių jiems reikia, nuo daiktų, kurių jiems tik gali prireikti.  Be to, ši paslauga pasižymi išskirtiniu lankstumu ir prisitaikymu prie bet kokių klientų norų. Tiek žmonės, tiek verslas gali išsinuomoti patalpas be ilgalaikių įsipareigojimų ir konkrečiai jų poreikius atitinkantį plotą. Pasikeitus poreikiams, galima tuojau pat pakeisti didesnį sandėliuką mažesniu ir atvirkščiai. Paslaugos populiarumą užtikrina ir tai, kad miestuose žmonės dažniausiai gyvena daugiabučiuose namuose, kur nėra numatyta patalų daiktų sandėliavimui arba jos yra labai mažos.

Saugiau nei garaže

Patalpose taip pat bus užtikrinamas aukštas saugumo standartas, ko negalima pasakyti apie paprastai daugiabučių namų rūsiuose ar garažuose esančias patalpas, kuriose daiktų saugumas jokiais būdais negali būti garantuojamas.

Nors sandėliukais naudotis gali bet kas, tačiau dažniausiai jie naudojami sezoniniams daiktams, kurių realiai neprisireikia pusmetį. Dažnai klientai juose laiko sporto inventorių, šventines dekoracijas, automobilių  padangas ar kitus retai naudojamus daiktus. Sandėliukais naudojasi ir ilgų kelionių mėgėjai ar į ilgalaikes komandiruotes važiuojantys žmonės, nenorėdami palikti namuose ilgam ilgapirščius galinčius sugundyti daiktus. Šiuose sandėliuose gyventojai taip pat palieka asmeninius daiktus, jei kelionės metu  butą nuomoja.

Tokie sandėliukai labai praverčia ir besikraustantiems ar remontuojantiems savo gyvenamą plotą. Juk jei savo butą jau pardavėte, o naujas dar neįrengtas,  geresnės vietos laikinam daiktų saugojimui nei sandėliukų nuoma nėra. Tokiu būdu daiktus ar baldus galima apsaugoti ir nuo remontuojant atsirandančių  pažeidimų ar atlaisvinti pertvarkomame bute plotą statyboms ir pertvarkai.

Verslui – prekėms, baldams, įrangai

Verslas irgi turi nemažai tokio sandėliavimo poreikių. Dažnai sandėliukai naudojami sezoninių verslų atsargų sandėliavimui. Neišparduotos prekės, tik tam tikru metu naudojama įranga, išsprendžiamos netgi elektroninių parduotuvių pastoviai besikeičiančio poreikio logistikos problemos.

Dažnai sandėliukuose verslas saugoja savo laikinai sumažinto ofiso baldus, kurių reiks praėjus sunkiems laikams, epizodiškai naudojamų parodų stendus, archyvus ar dokumentus bei įrašus teisiniams ar atitikties reikalavimams. Sandėliukai tinkami ir buhalterinės apskaitos dokumentams, skaitmeniniams nešikliams ar kitoms informacijos saugojimo laikmenoms laikyti.

Tiek privatūs asmenys, tiek verslas visame pasaulyje jau daug metų vertina ir naudojasi tokio tipo sandėliavimo ploto nuoma. Lietuvoje irgi laikas įvertinti šią universalią, lanksčią ir labai įvairiems poreikiams pritaikomą paslaugą.

Pranešimą paskelbė: Liutauras Elkimavičius, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)