Finansai

Visos Jungtinės Karalystės rinkos subtilybės eksportuotojams – vienoje vietoje

Po Brexit į Jungtinę Karalystę toliau eksportuojančios ir norinčios eksportuoti Lietuvos įmonės nuolat susiduria su klausimais: kokie keliami nauji reikalavimai produktų tiekimui, ženklinimui, sertifikavimui ir pan. Nuo šiol suprasti JK rinkos subtilybės bus paprasčiau – Inovacijų agentūroje startavo informacinis ir konsultacijų langas B2BREXIT.

„Nemaža dalis įmonių iš skirtingų verslo sektorių susiduria su aibe neaiškumų ruošiant eksporto dokumentaciją naujų produktų pardavimui kitoms užsienio rinkoms. Ypač tai pasijuto Jungtinei Karalystei išėjus iš Europos Sąjungos ir dėl to pasikeitus JK taikomiems reikalavimams. Nors Brexit įvyko prieš kurį laiką, bet dar nemaža dalis įmonių susiduria su kintančia informacija, o tai yra nemažas iššūkis eksportuotojams. Tad sutelkus pajėgas, informaciją ir konsultacijas vienoje vietoje esame pasiruošę būti eksportuotojų partneriu lengviau ir greičiau įveikiant šios rinkos iššūkius“, – sako Romualda Stragienė, Inovacijų agentūros direktorė.

Anot  Donatos Mauricaitės, Lietuvos komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje, Brexit laikotarpiu eksportas iš ES į JK krito net 20 proc. „Nežiūrint to, ES  išlieka viena svarbiausių prekybos partnerių JK, tiek dėl panašios verslo kultūros, tiek ir dėl panašių vartojimo įpročių. Detaliau šnekant apie Lietuvą, nepaisant bendrai vyraujančių tendencijų, Lietuva yra pirmaujanti Europos šalis, išlaikiusi prekybos balansą su JK. Tai rodo, kad eksportuojančios įmonės yra gerai prisitaikančios prie tenkančios papildomos naštos ir lanksčiai žiūri į naujai taikomus reikalavimus eksportui“, – pažymi D. Mauricaitė.

Inovacijų agentūros parengtame specialiame B2BREXIT internetiniame puslapyje įmonės gali nesunkiai identifikuoti sau aktualią informaciją pirmiausia pagal verslo sektorių, kuriame veikia. Pagal tai nesunkiai pasiekiami visi reikalavimai, reglamentavimai bei taisyklės taikomos konkrečiam sektoriui. Verslas ras nuolat atnaujinamą informaciją vienoje vietoje, taip pat galės gauti individualias ekspertų konsultacijas atsižvelgiant į eksportuotojo ar siekiančio eksportuoti situaciją bei problematiką, taip pat įsibėgėjus kitiems metams gaus praktinę pagalbą rengiant dokumentus ar leidimus vardan sklandaus įėjimo į JK rinką.

Šią paslaugą Inovacijų agentūra pristato su  paslaugos bendrakūrėju Lietuvos ambasada JK, kurios ekspertai kurie teikia aiškiai suformuluotą, išgrynintą ekspertinę pagalbą, individualiai konsultuoja skirtingų verslo krypčių įmones, siekiančias turėti  sklandų produktų bei paslaugų eksportą į JK rinką.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)