Finansai

VMI ir FNTT bendradarbiaus su Ukraina dėl tarptautinių ekonominių nusikaltimų

2022 m. gegužės 23 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šiandien pasirašė susitarimą su Ukrainos Ekonominio saugumo biuru (UESB) dėl tarptautinio bendradarbiavimo ekonominių nusikaltimų srityje.

„Bendradarbiavimas su kolegomis iš Ukrainos leis efektyviau nustatyti tarpvalstybines ekonomikos rizikas, kurti bendras strategijas ir paprasčiausiai padėti vieni kitiems kovojant su įstatymų pažeidimais. Manau, jog šiandienos kontekste ekonominis saugumas yra ypatingai svarbus, o partnerystė, kurios neriboja valstybių sienos, taps pagrindu jam užtikrinti“, – teigia VMI viršininkė Edita Janušienė.

„Finansiniai nusikaltimai daro didelę žalą valstybių finansų sistemoms. Šis susitarimas sudarys galimybę glaudžiau bendradarbiauti Lietuvos ir Ukrainos institucijoms, keistis informacija ir žiniomis, taip stiprinant šalių finansinių interesų apsaugą. Finansinis sektorius kasdien tobulėja, tad tikiu, kad šis bendradarbiavimas atneš daug naudingų bendrų projektų“, – sako FNTT direktorius Antoni Mikulskis.

Taip pat susitikimo metu tą patį susitarimą su UESB pasirašė Latvijos Pajamų tarnybos vadovė.

Pranešimą paskelbė: Laimonas Rimkus, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)