Finansai

VMI ragina nedelsti ir duomenis apie gyventojams išmokėtas išmokas pateikti laiku

  • Tretieji asmenys duomenis apie gyvybės draudimo, studijų, paskolų įmokas ir sumokėtas palūkanas turi deklaruoti iki š. m. vasario 17 d.;
  • Pateikti duomenys bus perkelti į pajamų deklaravimo vedlį;
  • Duomenis deklaruoti greičiausia ir patogiausia naudojantis EDS (http://deklaravimas.vmi.lt).

2020 m. sausio 30 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) primena, kad duomenis apie 2019 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas mokesčių administratoriui pateikė tik ketvirtadalis – maždaug 28 tūkst. mokesčių mokėtojų. Iki vasario 17 d. tokius duomenis dar turi pateikti maždaug 87 tūkst. mokesčių mokėtojų, šalies ir užsienio įmonių bei individualią veiklą vykdančių gyventojų, kurie pernai samdė darbuotojų ar veiklai vykdyti iš kito gyventojo nuomojo nekilnojamojo turto.

„Laiku pateikti teisingi ir tikslūs duomenys apie gyventojų gautas pajamas ir patirtas išlaidas padeda VMI užtikrinti sklandų pajamų deklaravimą. Jų pagrindu Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) kasmet suformuojame preliminariąsias metines pajamų deklaracijas, kurias gyventojams belieka tik pateikti, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė. – Jei gauti duomenys neteisingi, netikslūs, VMI vėliau turi performuoti ir preliminariąsias deklaracijas, t. y. atnaujinti duomenis sistemoje turima aktualiausia informacija. Galiausiai tai sukelia nepatogumų gyventojams, kadangi jiems tenka tikslinti jau pateiktas pajamų deklaracijas“.

VMI primena, kad pajamas šiemet gyventojai deklaruos paprasčiau – vedlio pagalba, tai yra klausimų –atsakymų forma, tad trečiųjų šalių duomenys apie gyventojams išmokėtas išmokas ir jų patirtas išlaidas bus perkelti į naująjį e.vedlį. Numatyta, kad deklaravimo startas šiais metais prasidės anksčiau nei įprastai, kovo mėnesio pradžioje. Dėl šios priežasties mokesčių administratoriui, siekiant užtikrinti sklandų ir patogų deklaravimo procesą, šiemet ypač svarbu duomenis iš trečiųjų šalių gauti laiku ir tikslius.

Teikiant duomenis apie A ir B klasės išmokas naudojama ta pati forma (formos kodas – GPM312). Šią ir kitas formas bei jų pildymo taisykles visada galima rasti EDS interneto svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt, formų sąraše nurodžius atitinkamą formos kodą.

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas, gyventojų patirtų išlaidų teikimą, visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 m. bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.

Pranešimą paskelbė: Laimonas Rimkus, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

(Perskaityta per mėnesį: 11, iš jų šiandien: 1.)