Finansai

„WIZZ AIR“ PRADEDA ĮGYVENDINTI NAUJĄ TVARUMO AMBASADORIŲ PROGRAMĄ DARBUOTOJAMS

„Wizz Air“, sparčiausiai auganti Europoje ir aplinkai tvariausia pasaulyje* oro linijų bendrovė, siekdama išsikeltų ilgalaikių tvarumo tikslų, pradeda naują ir pirmą tokio pobūdžio WIZZ tvarumo ambasadorių programą.

Iš daugiau nei 7 000 „Wizz Air“ keleivių salono įgulos ir biuro darbuotojų buvo atrinkti 24 tvarumo ambasadoriai, atstovaujantys 22 bazėms ir dviem biurams Albanijoje, Austrijoje, Bulgarijoje, Kipre, Gruzijoje, Vengrijoje, Italijoje, Maltoje, Šiaurės Makedonijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Jungtinėje Karalystėje.

Nuo 2023 m. rugsėjo mėn. iki 2024 m. gegužės mėn. WIZZ tvarumo ambasadoriai oro linijų bendrovės bazėse ir biuruose rems vietinius tvarumo projektus – nuo atliekų perdirbimo iki labdaros iniciatyvų, skatins ekologiškus įpročius ir dalysis tvarumo įžvalgomis su kolegomis.

Vėliau „Wizz Air“ korporatyvinių reikalų ir ESG (aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos) pareigūnė Yvonne Moynihan drauge su tvarumo komanda išrinks didžiausią poveikį turintį ambasadorių remiamą projektą.

„Džiaugiamės galėdami suteikti savo kolegoms galimybę pasinerti į tvarumo projektus, kurie daro poveikį. Tvarumo ambasadoriai atliks svarbų vaidmenį didindami informuotumą ir teigiamus pokyčius aplinkos ir socialinio tvarumo klausimais visame „Wizz Air“ tinkle. Mūsų orlaiviai jau dabar palieka  mažiausią anglies dioksido pėdsaką pramonėje, tad tikime, kad dalyvaudama vietinėse iniciatyvose savo bazėse ir biuruose WIZZ komanda galės dar labiau sumažinti savo ekologinį pėdsaką ir sustiprinti tvarumą kaip vieną iš penkių WIZZ vertybių, kuriomis remiamės savo veikloje“, – sakė Y. Moynihan.

2023 finansiniais metais „Wizz Air“ išmetamo anglies dioksido kiekio intensyvumas siekė 53,8 g vienam keleiviui vienam kilometrui, ir tai yra 11 proc. mažiau nei praėjusiais finansiniais metais. Tai – žemiausias kada nors užfiksuotas „Wizz Air“ vienų finansinių metų rezultatas ir mažiausias sąnaudų rezultatas iš pagrindinių konkuruojančių oro linijų bendrovių.

„Wizz Air“ tvarumo strategija grindžiama keturiais ramsčiais: aplinka, žmonėmis, valdymu ir ekonomika. Oro linijų bendrovė nuolat stengiasi mažinti savo poveikį aplinkai ir anglies dioksido išmetimą, ugdyti darbuotojus, daryti įtaką socialinei ir ekonominei padėčiai regionuose, kuriuose veikia, ir stiprinti korporatyvinį valdymą.

* 2022 m. Azijos aviacijos centras (angl. Centre of Aviation, CAPA) „Wizz Air“ suteikė metų tvariausios oro linijų grupės apdovanojimą (angl. Environmental Sustainability Award).

Apie „Wizz Air“

„Wizz Air“ – sparčiausiai auganti pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje, valdanti 185 „Airbus A320“ ir „Airbus A321“ orlaivių parką. Įmonės aviacijos profesionalų komanda užtikrina aukščiausios kokybės paslaugas ir itin žemas bilietų kainas. Dėl šių priežasčių F23 finansiniais metais, kurie baigėsi 2023 m. kovo 31 d., „Wizz Air“ rinkosi 51,1 mln. keleivių. Bendrovės akcijos kotiruojamos Londono vertybinių popierių biržoje su WIZZ ženklu. Airlineratings.com, vienintelė pasaulyje saugos ir produktų reitingų agentūra, įmonę neseniai įtraukė į saugiausių oro linijų bendrovių dešimtuką, o ATW ją pripažino 2020-ųjų „Metų  aviakompanija“. „Wizz Air“ oro industrijos transporto apdovanojimuose „Air Transport Awards“ 2019 m. ir 2023 m. buvo įvertinta kaip geriausia oro linijų bendrovė – tai aukščiausias įvertinimas, kurį gali gauti oro bendrovė ar asmuo už puikius rezultatus, inovacijas ir aukščiausio lygio aptarnavimą. „Wizz Air“ taip pat buvo pripažinta „Tvariausia žemų kainų aviakompanija“ tvarumo apdovanojimuose „World Finance Sustainability Awards“ 2022 m. Azijos aviacijos centras „Wizz Air“ 2022 m. pripažino aplinkai tvariausia oro linijų grupe (angl. „Global Environmental Sustainability Airline Group of the Year“).

Pranešimą paskelbė: Renata Rimkutė, UAB ADVERUM

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)