Finansai

„YIT Lietuva“ Viršuliškėse užbaigė „Sky Office“ statybą: siūlo tvarumą ir svaiginančias panoramas 10 minučių atstumu nuo centro

Vilniaus Viršuliškių rajone baigtas statyti modernus 18 aukštų verslo centras „Sky Office“, esantis Spaudos g. 7. Pirmieji nuomininkai jau įsirenginėja patalpas verslo centre, kurį vysto tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“.  Pastatas išsiskiria tvariais sprendimais, patogiu išplanavimu, pažangiomis inžinerinėmis sistemomis ir sostine iš viršaus pasigrožėti kviečiančia terasa ant stogo bei stikliniu kabančiu balkonu.

Iškilo sparčiai besivystančioje miesto vietoje

Verslo centras pastatytas strategiškai patogioje ir sparčiai besivystančioje Vilniaus dalyje, iš kurios dėka šalia esančio Vakarinio Vilniaus aplinkkelio lengvai pasiekiamas miesto centras ir kiti rajonai, o taip pat tarptautinės transporto jungtys – Vilniaus oro uostas ir traukinių bei autobusų stotis. Iš Viršuliškių, kuriose įsikūręs „Sky Office“, į miesto centrą automobiliu galima nuvažiuoti vos per 10, į centrinę traukinių bei autobusų stotį per 12, o į oro uostą – per 14 minučių.

„Vakarinės Vilniaus dalies plėtra, čia didėjanti verslų, paslaugų ir gyventojų koncentracija bei išvystyta transporto infrastruktūra Viršuliškes daro patrauklia vieta įsikurti įmonėms. Be to, sąlygos šioje teritorijoje leidžia statyti aukštybinius pastatus ir vystyti išskirtinius projektus. „Sky Office“ ir visi aplink vystomi projektai reprezentuoja Viršuliškių virsmą į modernų, gyvybingą ir žmonėms patogų rajoną. Visi dirbantys verslo centre galės pasigrožėti panoraminiais vaizdais iš viršaus, nes jiems bus atvira viršutinė terasa ir joje esantis išskirtinis stiklo konstrukcijų balkonas“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Didelis dėmesys tvarumui

12 tūkst. kv. m ploto aukštybinis pastatas siekia „Breeam New Construction Excellent“ tvarumo sertifikato, kuris liudytų, jog „Sky Office“ atitinka tvariam pastatui keliamus tarptautinius reikalavimus, tokius kaip: darbo vietos apšvieta natūralia dienos šviesa, efektyvios inžinerinės sistemos ar patogus susisiekimas pėsčiomis, automobiliais, dviračiais ar paspirtukais.

Ant pastato stogo įrengti saulės kolektoriai, kurie gamins žaliąją elektrą bendro naudojimo patalpų apšvietimui bei liftams. Jie taip pat taupys energiją – liftai turi regeneracinę pavarą, kuri leis susigrąžinti dalį jų naudojamos elektros energijos.

Pastatą efektyviai eksploatuoti padės pažangūs inžineriniai sprendimai. Vienas tokių – trivamzdė kondicionavimo sistema, kuri vienu metu dalį patalpų tame pačiame aukšte gali šildyti, o kitą – vėsinti. Nuomininkai patalpų mikroklimato valdymo sistema galės individualiai reguliuoti energijos suvartojimą bei oro kokybę viduje.

Ambicingų tvarumo rodiklių pavyko pasiekti naudojant patvarias ir netaršias medžiagas, savo sudėtyje neturinčias kenksmingų formaldehidų.  Laikydamasis tvarios veiklos principų ir praktikų vystytojas statybų aikštelėje taikė energijos sunaudojimą bei CO2 emisiją mažinančius metodus ir kruopščiai rūšiavo statybų atliekas.

Optimalu ir mažoms, ir didelėms įmonėms 

„Sky office“ pastato aukštai suprojektuoti pagal šiuolaikines tendencijas, taip, kad verslo centre būtų patogu įsikurti tiek didelėms, tiek mažesnėms organizacijoms. Vidutinis pastato aukšto plotas – 560 kv. m., o erdves patogu skaidyti ir transformuoti. Visas darbo vietas galima įrengti prie didelį natūralios dienos šviesos kiekį užtikrinančių langų.

Pastate įsikūrusios įmonės šalia verslo centro ir jo požeminėje dalyje ras 198 vietų automobilių stovėjimo aikšteles, taip pat didelio galingumo elektromobilių įkrovimo stotelę, dviračių bei paspirtukų saugojimo vietas.

Šalia verslo centro taip pat gerai išvystyta paslaugų infrastruktūra, netrūksta maitinimo ir prekybos vietų. Gyventojų trauką šioje miesto dalyje padidino netoli atsidaręs prekybos centras „Vilnius Outlet“. „Sky Office“ darbuotojai galės atsikvėpti greta planuojamame įrengti šiuolaikiškame J. Rutkausko g. skvere. Pirmajame pastato aukšte įsikurs kavinė.

Verslo centrą suprojektavo architektas Gintaras Čaikauskas su bendrovės „Viltekta“ komanda. Pirmieji nuomininkai į „Sky Office“ patalpas įsikels iš karto po Naujųjų metų.  Verslo centre dar yra nuomojamų laisvų plotų.

Vilniuje „YIT Lietuva“ taip pat pastatė modernų verslo centrą savo vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale atgijusioje Šnipiškių dalyje, dar vienas verslo centras yra planuojamas.

Šalia naujai statomo verslo centro „YIT Lietuva“ jau yra įgyvendinusi verslo centrų „Duetto“ ir „Grand Office“ projektus, išplėtojusi „Solo City“ gyvenamųjų namų kvartalą, pastačiusi automobilių techninės apžiūros centrą „Tuvlita“ bei 10.000 kv. m. prekybos centrą. Kaune dešinėje Neries krantinėje priešais senamiestį vystomame „Piliamiesčio“ kvartale taip pat planuojama statyti ir verslo centrą.

Apie statytoją „YIT Lietuva“ įmonių grupę

Šiuo metu „YIT Lietuva“ Kauno ir Vilniaus rajonuose stato „Urban HUB“ stock-office miestelius, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įgyvendina didelės „Pon.Bike“ dviračių gamyklos ir verslo centro Sporto gatvėje Vilniuje projektus. Rygoje bendrovė stato „Preses nama“ multifunkcinį centrą, o infrastruktūros versle šiemet sudarytos sutartys bus sėkmingai įgyvendintos ir kitąmet.

Pranešimą paskelbė: Paula Zlatkutė, UAB „INK agency“

„YIT Lietuva“ Viršuliškėse užbaigė „Sky Office“ statybą: siūlo tvarumą ir svaiginančias panoramas 10 minučių atstumu nuo centro

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)