Finansai

"Žalia giria": džiaugiamės iniciatyvos "Susitarę su gamta" rezultatais

Tęsdamas 2021-aisiais pradėtą iniciatyvą „Susitarę su gamta“, geriamojo vandens gamintojas „ŽALIA GIRIA“ 2022 metais surinko ir VšĮ „Sengirės fondui“ perdavė 42 tūkst. eurų. Šios lėšos bus skirtos Lietuvos miškams, ateityje tapsiančiais sengirėmis, išsaugoti. Iniciatyvos kūrėjai džiaugiasi, kad ši ilgalaikė akcija, kai nuo kiekvieno parduoto vandens „ŽALIA GIRIA“ buteliuko skiriamas 1 ct, kilniam tikslui subūrė Lietuvos žmones, kuriems svarbi gamtos ateitis.

Bendrai nuo projekto pradžios „ŽALIA GIRIA“ jau perdavė beveik 90 tūkst. eurų. Už dalį šios sumos metų pradžioje „Sengirės fondas“ įsigijo 12,54 hektarų miško sklypą Molėtų r., Galiniškyje. Planuojama, kad už šiais metais surinktas lėšas iniciatyvos partneris „Sengirės fondas“ išpirks panašios vertės mišką.

„Miškas lietuviams – ypatinga vieta. Todėl svarbu jį išsaugoti ir ateities kartoms, juk sengire miškas gali tapti tik per du ar tris šimtus metų. Mums, gamintojams, ypač džiugu, kad atstovaudami prekės ženklui galime prisidėti prie sengirių išsaugojimo. Taip pat džiaugiamės ir dėkojame pirkėjams, kurie nelieka abejingi ir sąmoningai renkasi vandenį „ŽALIA GIRIA“ bei taip prisideda prie miškų išsaugojimo“, – sako įmonės „GELSVA“, kuriai priklauso prekės ženklas „ŽALIA GIRIA“, vadovė Aurelija Gumbrevičienė.

„Sengirė – tai erdvė, kur žmonės miško neugdo ir negelbėja pagal savo supratimą, kur visi organizmai – lygiaverčiai. Natūraliai besivystantys senieji miškai yra viena svarbiausių planetos ekosistemų. Tad džiugu, kad „ŽALIA GIRIA“ ėmėsi iniciatyvos prisidėti prie šių ekosistemų išsaugojimo ir žinutės sklaidos. Jų paramos dėka bus išsaugoti nemaži plotai natūralių, brandžių, visokeriopai vertingų miškų, pilnų gyvybės.“, – pasakojo Mindaugas Survila, mokslininkus ir visuomenininkus susivienijusios organizacijos bendraįkūrėjas.

Lietuvoje miškai užima 21971,17 kvadratinių kilometrų ploto (33,5%). Vidutinis miško amžius 53 metai, o sengirės Lietuvoje (miškai, kurių amžius > 200 metų) – užima 61,5 ha ir tai yra 0,0009% Lietuvos teritorijos

Įmonė įgyvendina ir kitas aplinkai draugiškas iniciatyvas. Buvo pertvarkyta gamybos linija: iki 15 procentų sumažintas mažos taros pakuotėje naudojamas bendras plastiko kiekis, gaminant buteliukus naudojama 30 procentų perdirbto plastiko, perdirbtas plastikas naudojamas ir buteliukų etiketėms. Vandens gamykloje įgyvendinamas ir saulės elektrinės statybų projektas.

Pranešimą paskelbė: Vytenis Sinkevičius, UAB BPN LT
"Žalia giria": džiaugiamės iniciatyvos "Susitarę su gamta" rezultatais

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)