Zmones zmonems
Finansai

„Žmonės žmonėms” – šiuolaikinės tarpusavio skolinimo platformos

Tarpusavio skolinimo platformas šiandien sulaukia didžiulio vartotojų dėmesio. Tai yra labai modernus ir šiuolaikiniais skaitmeniniais sprendimais paremtas skolinimosi bei investavimo būdas, kuris finansinių paslaugų rinkoje sukėlė tikrų tikriausią revoliuciją. Be to, tarpusavio skolinimo platformos (arba P2P investavimas) daugiau pasitikėjo įgavo ir 2007-2008 m. pasaulinės ekonominės krizės metu, kadangi šie modernūs sprendimai efektyviai išsilaikė rinkoje ir netgi sulaukė didelio augimo. Tai parodė, kad žmonės yra linkę skolintis iš kitų žmonių. Tai taip pat sukūrė ir labai patrauklų investavimo būdą, kuomet investuotojai be pernelyg ypatingų investavimo žinių galėjo susikurti pakankamai didelių pasyvių pajamų šaltinį. Taigi, paprastesnis skolinimosi ir investavimo būdas tarpusavio skolinimo platformoms nutiesė labai platų kelią ir užtikrino stabilų augimą.

Dabar Lietuvoje galime suskaičiuoti ne vieną populiarią tarpusavio skolinimo platformą, kurioje yra užsiregistravę daugybė investuotojų. Kuo didesnis investuotojų skaičius yra tarpusavio skolinimo platformoje, tuo lengviau tampa paskolų ieškantiems žmonėms gauti paskolas. Be to, tai pagreitina ir visą paskolų surinkimo procesą.

Tuo tarpu tiems, kurie apie tarpusavio skolinimą (arba P2P – tai angliško termino „Peer-to-Peer“ trumpinys) iki šiol nebuvo girdėję ar tiesiog šia finansinių paslaugų forma nebuvo domėjęsi, reikėtų žinoti, kad tai nėra įprastas skolinimosi iš žmonių (pasirašant vekselį) būdas. Vietoje to, kad būtų susiduriama su įvairiais sunkumais ir didesne rizika, tiek besiskolinantis, tiek ir paskolą suteikiantis asmuo tarpusavio skolinimo platformoje yra visiškai saugus.

Tarpusavio skolinimo platforma, veikdama kaip operatorius, įsipareigoja patikrinti kiekvieno vartotojo mokumą, atsižvelgiant į visus mūsų šalyje galiojančius įstatymus, susijusius su vartotojų mokumo vertinimu. Tik tuomet, jei asmuo yra pripažįstamas mokiu, jis yra įtraukiamas į tarpusavio skolinimo platformoje paskolų prašančių asmenų sąrašus. Tuomet investuotojai gali pasirinkti jiems patinkančias paskolas ir į jas investuoti konkrečią norimą pinigų sumą. Būtent todėl toks skolinimo būdas taip pat yra vadinamas ir sutelktiniu skolinimu, kuomet vienam žmogui paskolą gali suteikti daugybė skirtingų investuotojų, kurių kiekvienas investuoja skirtingą pinigų sumą.

Daugiau apie tarpusavio skolinimą galite skaityti ŽmonėsŽmonėms.lt.

(Perskaityta per mėnesį: 39, iš jų šiandien: 1.)