Finansai

Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“

Ryga. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ pranešė atlikusi pirminį „SpaceX“ interneto ryšio sistemos „Starlink“ bandymą savo lėktuve „Airbus A220-300“. Antžeminis bandymas buvo atliktas aviakompanijos bazėje Rygoje, o skrydžio metu veiksianti ryšio sistema buvo išbandyta pilnoje kabinoje, kurią sudarė „airBaltic“ ir „SpaceX“ „Starlink“ darbuotojai.

„Džiaugiamės, kad galime pirmauti Europoje siūlydami greitaeigį, neribotą ir nemokamą ryšį skrydžio metu mūsų lėktuvuose. Šis pirmasis bandymas suteikė gerų įžvalgų ir priartino mus prie „airBaltic“ keleivių, keliaujančių „airBaltic“ tinkle Europoje ir už jos ribų, aptarnavimo tobulinimo“, – teigė „airBaltic“ prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„Esame dėkingi savo partneriams iš „SpaceX“ bendrovės „Starlink“ už nepaliaujamą paramą visos šios permainingos kelionės metu. Jų bendri užmojai ir atsidavimas puikiai papildo „airBaltic“ vertybes. Kadangi naudojame vieną moderniausių rinkoje orlaivių tipų, kitas logiškas žingsnis mums buvo šiame orlaivių parke įdiegti pažangiausią „Starlink“ interneto skrydžio metu sprendimą“, – išskyrė M. Gaussas.

„Bendrovė „Starlink“ ir toliau aktyvina didelės spartos ir mažo vėlavimo internetą lėktuvuose visame pasaulyje, todėl džiaugiamės galėdami šią naujos kartos patirtį perkelti į Europą su „airBaltic“ A220 lėktuvų parku“, – sakė Jasonas Fritchas, „Starlink Enterprise Sales“ viceprezidentas.

„airBaltic“ bendradarbiauja su „SpaceX“, kad gautų reikiamą STC (papildomo tipo sertifikavimo) patvirtinimą, ir tikimasi, kad iki šių metų pabaigos produktas bus pradėtas montuoti „airBaltic“ orlaiviuose „Airbus A220-300“.

„airBaltic“, planuojanti visą savo A220-300 lėktuvų parką aprūpinti „SpaceX“ bendrovės „Starlink“ ryšio sistema skrydžio metu, siekia, kad kiekvienas keleivis galėtų sklandžiai naudotis sparčiu internetu visos kelionės metu be jokių rūpesčių ar prisijungimo puslapių. Nuo įlaipinimo iki nusileidimo interneto prieiga bus prieinama visiems keleiviams.

Bendrovės „SpaceX“ sukurtas „Starlink“ teikia didelės spartos, mažo vėlavimo plačiajuostį internetą daugiau nei 90 pasaulio šalių ir teritorijų, o praėjusiais metais pradėjo teikti komercinių orlaivių skrydžio spartųjį internetą. Naudojant palydovus, esančius žemoje Žemės orbitoje, daugiau nei 65 kartus arčiau nei įprasti geostacionarieji palydovai, „Starlink“ pasiekia gerokai mažesnį vėlavimą ir didesnę perdavimo spartą galutiniams naudotojams. „Starlink“ gali perduoti iki 500 Mbps duomenų srautą į orlaivį, o dėl vos 20 ms uždelsimo keleiviai gali užsiimti veikla, kurios anksčiau skrydžio metu nebuvo galima vykdyti, įskaitant internetinius žaidimus, virtualius privačius tinklus ir kitą didelės duomenų perdavimo spartos veiklą.

Apie „airBaltic“:

„airBaltic“ („Air Baltic Corporation AS“) yra 1995 m. įsteigta akcinė bendrovė. Pagrindinė jos akcininkė yra Latvijos valstybė, kuriai priklauso 97,97 proc. akcijų, o kitiems akcininkams – 2,03 proc. „airBaltic“ siūlo skrydžius į daugiau nei 70 Europos, Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir Kaukazo regiono miestų. Per pastaruosius 28 metus „airBaltic“ tapo stipria ir tarptautiniu mastu pripažinta oro transporto bendrove, kurioje dirba daugiau nei 2 500 darbuotojų. Oro bendrovės „airBaltic“ parką sudaro 47 orlaiviai „Airbus A220-300“, todėl šis orlaivių parkas yra vienas jauniausių Europoje. Aviakompanija yra gavusi tarptautinius apdovanojimus už kompetenciją, novatoriškas paslaugas ir reikšmingus pasiekimus. Dvejus metus iš eilės „Skytrax“ apdovanojo „airBaltic“ kaip geriausią oro transporto bendrovę savo regione. Be to, 2022 m. Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) skyrė „airBaltic“ įvairovės ir įtraukties komandos apdovanojimą. 2023 m. oro transporto bendrovė gavo geriausio keleivių salono aptarnavimo Europoje „APEX Passenger Choice“ apdovanojimą.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR, UAB

Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“


Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“


Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“


Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“


Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“


Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)