Namai

7 patarimai kaip prižiūrėti minkštus baldus

Minkšti svetainės baldai – tai viena mieliausių ir maloniausių investicijų. Juk taip malonu po sunkios darbo dienos grįžti namo ir išsitiesi ant savo mylimos sofos. Tačiau tam, kad baldai tarnautų ilgai, būtina juos tinkamai prižiūrėti.

Žemiau nurodytus minkštų baldų priežiūros metodus naudoti labai lengva – juos išbandyti gali kiekvienas, jie nereikalauja didelio kiekio Jūsų laiko ir taupo pinigus, skirtus minkštų baldų valymo paslaugoms.

Minkšti svetainės baldai. Nuotrauka iš Gintarobaldai.lt.

1 patarimas. Pasirinkite tinkamą audinį

Sutaupykite aibę savo laiko, pinigų ir nervų pasirinkdami tinkamą baldų audinį. Stenkitės jį rinktis objektyviai, atsižvelgdami į aplinkos parametrus. Jeigu namuose yra mažų vaikų ar gyvūnų, rinkitės lengvai valomą, tvirtą audinį. Taip Jūsų baldai tarnaus ilgiau. Pavyzdžiui, jeigu baldai naudojami kasdien, siūlome rinktis sintetinius audinius – jie yra patvaresni, ne taip greitai susidevi.

2 patarimas. Apsaugokite audinį

Geriausiasias audinio apsaugos būdas – staigus dėmių pašalinimas. Būtinai perskaitykite baldų distributoriaus ar gamintojo baldų priežiūros instrukcija. Visada po ranka turėkite Jūsų baldams skirtą valymo priemonę. Jeigu ištepėte baldus, kuo skubiau išvalykite dėmę Jūsų baldų medžiagai pritaikytomis priemonėmis. Prieš valydami dėmę, būtinai išsiurbkite audinį – taip būsite tikri, jog net menkiausi nešvarumai, susimaišę su valomąja chemine medžiaga nesuteps Jūsų baldo. Išvalę dėmę palikite ją savaimę išdžiūti.

Taip pat audinio apsaugai galite naudoti drėgmės repelentus. Jie neleidžia drėgmei įsiskverbti į apmušalą. Tačiau net ir naudojant šias apsaugines medžiagas reikia kuo skubiau pašalintį dėmę.

3 patarimas. Vartykite pagalvėles

Galite prailginti savo minkštų baldų ekspluatacinę trukmę reguliariai apversdami ir perstumdami pagalvėles. Kas galėtų būti paprasčiau? Šis elementarus būdas leidžia tolygiai paskirstyti jų susidevėjimą. Taip nutinka todėl, jog tam tikros sofos vietos naudojamos dažniau nei kitos, todėl pagalvėlės, kontaktuodamos su žmogumi ir patirdamos trintį ir spaudimą, susidėvi. Tokiu atveju geriausia jas reguliariai kaitalioti vietomis.

4 patarimas. Reguliarus siurbimas

Siurbkite savo baldus kartą per savaitę. Taip išvalysite juos nuo dulkių erkučių, negyvos odos ląstelių ir aplinkos purvo.

Tap pat siurbdami galite naudoti papildomus antgalius – jie padeda geriau išvalyti Jūsų baldus

5 patarimas. Venkite intensyvios šviesos

Per didelis šviesos kiekis gali paveikti Jūsų baldų audinį – jis gali išblukti. Stenkitės baldus statyti kuo toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Tai ypač aktualu natūralios kilmės audiniams.

Oro teršalai – dūmai, suodžiai, dulkės taip pat labai smarkiai kenkia mūsų baldų audiniams. Tam, kad išvengtume šios problemos, pakanka reguliariai vėdinti patalpas.

6 patarimas. Testuokite valymo priemones iš anksto

Prieš naudodami bet kokį produktą vietoje, visada išbandykite jį nematomoje vietoje. Geriausia naudoti neintensyvias valymo priemones, naudojančias silpnesnius cheminius junginius. Valiklį įtrinkite į audinį sukamaisiais judesiais ir leiskite medžiagai išdžiūti

(Perskaityta per mėnesį: 38, iš jų šiandien: 1.)