Finansai

A.Armonaitė Vilniuje atidarys baltarusių verslo startuolių centrą

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Vilniuje atidarys Baltarusijos verslo startuolių centrą „Imaguru“, kurio erdve galės naudotis į Lietuvą persikeliantys baltarusių verslai. 

„Imaguru“ startuolių centras Minske, kaip laisvai mąstančių ir novatoriškų verslininkų bendruomenė, pavasarį buvo uždarytas Aliaksandro Lukašenkos režimo. Tai sužinojusi ministrė A.Armonaitė pakvietė „Imaguru“ savo veiklą perkelti į Lietuvą.  

„Lietuva realiais darbais palaiko Baltarusijos režimo persekiojamus žmones, kovojančius už savo laisvę. Kadangi daugybė inovatyvių verslų negali tęsti darbo savo šalyje, siekiame jiems sudaryti kuo geresnes sąlygas saugiai įsikurti ir veikti Lietuvoje. „Imaguru“ centro atidarymas Vilniuje taps dar vienu teigiamu postūmiu Baltarusijos startuolių perkėlimui į Lietuvą. Labai džiaugiuosi šiomis įkurtuvėmis“, – sako ministrė.  

Šiuo metu veiklą į Lietuvą veiklą yra perkėlusios 27 kaimyninės šalies įmonės. Darbo vizas gavo apie 1,5 tūkst. darbuotojų bei panašus skaičius jų šeimos narių.  

„Daugybė startuolių dar svarsto savo tolesnes perspektyvas Baltarusijoje arba yra pradėję persikėlimo procesus. Mūsų institucijos yra pasiruošusios jiems padėti tai padaryti kaip įmanoma greičiau“, – tvirtino A.Armonaitė.  

Seimas šiais metais priėmė įmonių relokacijos įstatymų paketą, kuriuo sudaromos galimybės Baltarusijos verslams paprasčiau atsivežti darbuotojus ir jų šeimos narius, perkelti bendrovių veiklą. 

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)