Finansai

Seimo Ekonomikos komitetas iš esmės pritarė atstuminės (e-tolling) kelių rinkliavos sistemos diegimui Lietuvoje

2021 m. spalio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Šios dienos Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos Intelektinių ir informacinių technologijų departamento direktorius Darius Ražinskas  pateikė informaciją apie atstuminės kelių rinkliavos sistemos (e-tolling) diegimo Lietuvoje eigą ir perspektyvas iki 2023 m.

Šiuo metu taikant vinječių (laiko) apmokestinimo sistemą, per metus surankama apie 50 mln. eurų. Įdiegus e-tollingo sistemą, planuojama surinkti per 110  mln. eurų (priklausys ir nuo konkrečių tarifų).

Lietuva pasirinko ir planuoja įdiegti Pasaulinės navigacijos palydovinę sistemą GNSS, kurią jau naudoja  Vokietija, Slovakija, Belgija, Vengrija, Čekija, Lenkija, Bulgarija, Rusija. Šią sistemą taip pat planuoja įdiegti Danija ir Ukraina.

Numatoma mokamuose (magistraliniuose) keliuose įdiegti apie 200 įrenginių (kas 8 km). Sistemos įdiegimo finansavimas užtikrinamas iždo paskola. Skaičiuojama, kad sistemos įdiegimas kainuos apie 40 mln. eurų.

Komitetas iš esmės pritarė atstuminės kelių rinkliavos sistemos diegimui Lietuvoje.  Parlamentinės  kontrolės tvarka  šį klausimą toliau nagrinės  Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis. 

Daugiau informacijos:

Ekonomikos  komiteto biuro patarėjas Darius Šaltmeris

Tel. (8 5) 239 6757, el. p.Darius.Saltmeris@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)