Finansai

AB „Lifosa“ su Lietuvos valstybės institucijomis ieško būdų bendrovės veiklos tęstinumui užtikrinti

Reaguodama į dėl tarptautinės padėties susidariusią finansinę situaciją, Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ kreipėsi į valstybės institucijas, prašydama padėti užtikrinti daugiau nei tūkstantį darbuotojų turinčios bendrovės veiklos tęstinumą.

„Suprantame būtinybę imtis visų įmanomų priemonių nepateisinamos agresijos Ukrainoje stabdymui. Kartu prašome ir supratimo, kokius beprecedenčius iššūkius jos sukėlė bendrovei „Lifosa“. Svarbiausias mūsų prioritetas šiuo metu yra darbo vietų išsaugojimas, tačiau dėl įsigaliojusių sankcijų bendrovės finansinė veikla yra sustabdyta. Todėl kreipėmės į mūsų šalies valstybės institucijas, prašydami įvertinti susidariusią padėtį ir imtis visų galimų priemonių, kad bendrovė galėtų tęsti veiklą“, – teigia Rimantas Proscevičius, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

AB „Lifosa“ dar kovo 10 d. kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, prašydama leisti bendrovei vykdyti būtinus piniginius pervedimus ir išaiškinti, kokia tvarka ir terminais bus leidžiama vykdyti finansines operacijas. Taip pat dėl įšaldytų piniginių lėšų sąskaitoje kreiptasi į bendrovę aptarnaujantį banką.

Įmonės vadovas pažymi, kad dėl blokuotų sąskaitų AB „Lifosa“ nebegali mokėti su darbo santykiais susijusių išmokų 1030-iai specifines bei išskirtines kvalifikacijas turinčių darbuotojų, taip pat socialinio draudimo įmokų bei kitų darbo mokesčių, vykdyti atsiskaitymų už paslaugas, kurios būtinos bendrovės funkcionavimui.

R.Proscevičius raštu kreipėsi ir į socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę, prašydamas padėti išlaikyti AB „Lifosa“ darbo vietas ir ypač vertingą darbuotojų kolektyvą. Lietuvos valstybės institucijų atstovai taip pat pakviesti dalyvauti šią savaitę vyksiančiame metiniame „Lifosos“ ataskaitiniame susirinkime.

„Siekiame įveikti visus sunkumus ir darome viską, kas mūsų galioje, kad rastume išeičių iš susidariusios padėties. Vis dėlto, valstybės pagalba dabar yra gyvybiškai svarbi siekiant sudaryti sąlygas užtikrinti bendrovės veiklos tęstinumą ir apsaugoti mūsų įmonės darbuotojų bei jų šeimų gerovę“, – teigia AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Dvi bendrovės darbuotojams atstovaujančios organizacijos – AB „Lifosa“ profsąjunga ir AB „Lifosa“ nepriklausoma profesinė sąjunga – pirmadienį raštu kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, taip pat į Seimo socialinių reikalų ir darbo bei ekonomikos reikalų komitetus, prašydamos pagalbos šiuo sudėtingu laikotarpiu bendrovei ir jos darbuotojams.

R. Proscevičius pažymi, kad AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės iždą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

Pranešimą paskelbė: Evelina Kybartaitė, UAB „Fabula ir partneriai”

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)