Finansai

Vos keli mėnesiai iki paleidimo: vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ jau atlikta dalis darbų

Šią savaitę užbaigti vieni svarbiausių darbų didžiausio Baltijos šalyse vėjo energijos gamintojo „Enefit Green“ vystomame vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ – kertinis akmuo įmūrytas jau į paskutinius vėjo jėgainės pamatus. Netrukus prasidės 12 turbinų surinkimo darbai, o žalioji energija šiame 60 mln. eurų investicijų pareikalausiančiame 43 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parke, planuojama, bus pradėta gaminti jau per artimiausius keturis mėnesius.

Kaip pabrėžia „Enefit Green“ valdybos pirmininkas Aavo Kärmas, „Šilalė II“ savo veiklą pradės anksčiausiai iš visų keturių dabar įmonės vystomų vėjo jėgainių parkų: dar po vieną projektą vystoma Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje. 75 MW galios vėjo jėgainių parko „Akmenė“ projektą planuojama užbaigti iki 2023 metų pabaigos. Toks postūmis į žaliąją energiją tampa itin svarbiu dabartiniame kontekste.

„Europai susiduriant su energetikos krize, kritiškai svarbu kuo greičiau į rinką įtraukti iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintą elektros energiją – tai užtikrinti gali būtent naujų vėjo ir saulės jėgainių parkų vystymas. Itin svarbu, kad ilgametės atsinaujinančios energijos gamintojos „Enefit Green“ projekte „Šilalė II“ elektros energija bus pradėta gaminti jau šių metų pabaigoje, Lietuvoje šiuo metu vystomas dar vienas naujas vėjo jėgainių parko projektas ir sprendžiama dar dėl vieno investicinio pasiūlymo“, – teigia A. Kärmas.

Praėjusių metų rugsėjį pradėtame vystyti vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ šiuo metu visiškai paklota 11 iš 12 turbinų pamatų, paruošti pagrindai kranams, kurie jau artimiausiu bus atgabenti į statybų aikštelę. Kranai bus naudojami 200 metrų aukščio vėjo turbinų surinkimo darbams – turbinų bokštai ir mentės taip pat jau artimiausiu metu pasieks „Šilalė II“ statybų aikštelę.

Planuojama, kad žalioji energija šiame vėjo jėgainių parke bus pradėta gaminti jau lapkričio mėnesį. Atlikus kelis mėnesius truksiančius sistemos testavimo ir koregavimo darbus, projektą ketinama užbaigti iki 2023 metų vasario mėnesio.

Iš viso vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ bus pastatyta 12 vėjo turbinų, kurių kiekvienos vardinė galia sieks 3,6 MW. Kiekvienais metais šiame vėjo jėgainių parke planuojama pagaminti 160 gigavatvalandžių (GWh) žaliosios elektros energijos.

„Eesti Energia“ įmonių grupės dukterinė įmonė „Enefit Green“ yra didžiausia vėjo energijos gamintoja Baltijos šalyse – vien Lietuvoje įmonė valdo penkis vėjo jėgainių parkus, kurių bendra galia siekia 139 MW. Iš viso įmonė keturiose rinkose – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje – valdo 22 vėjo jėgainių parkus, 38 saulės elektrinių parkus, 4 kogeneracines elektrines, granulių gamyklą ir hidroelektrinę. 2021 metais „Enefit Green“ pagamino beveik 1200 GWh elektros energijos ir 620 GWh šilumos energijos.

Įmonė šiuo metu vysto keturis vėjo jėgainių parkų projektus: du – Lietuvoje, po vieną Suomijoje ir Estijoje. Bendra šių vėjo jėgainių parkų galia viršija 200 MW, o investicijos į juos siekia 250 milijonų eurų. Taip pat trys saulės jėgainių parkai vystomi Lenkijoje, dar vienas – Estijoje. Bendra šių saulės jėgainių parkų galia turėtų siekti apie 45 megavatus, o investicijos – beveik 30 mln. eurų. Iš viso „Enefit Green“ iki 2026 metų siekia savo gamybos pajėgumus padidinti keturis kartus iki 1900 MW. „Enefit Green“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq Tallinn“ vertybinių popierių biržoje, įmonė turi daugiau nei 60 tūkst. investuotojų.

Pranešimą paskelbė: Ieva Kazokaitė, UAB „INK agency“
Vos keli mėnesiai iki paleidimo: vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ jau atlikta dalis darbų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)