paskolos internetu
Finansai,  Paslaugos,  Verslas

Apie tarpusavio skolinimąsi

paskolos internetuKartais tik pasiskolinę pinigų galime padaryti dalykus, kurie mums yra labai svarbūs, o kartais galime ir paskolinti kitiems. Yra paskolos internetu, taip pat paskolos iš banko, yra ir tarpusavio skolinimosi galimybė. Kaip tik į ją ir pažvelkime plačiau.

Pasirašant vekselį

Pagal seną papratimą, paskola gali būti suteikiama pasirašant vekselį. Tai dokumentas, kuris turi juridinę galią. Savo pinigus broliui paskolinusi Eglė prisimena, kaip suklydo nepasirašiusi vekselio: „Prisimenu, kaip brolis prašė, kad paskolinčiau savo palikimo dalį. Aš tada buvau jauna, pati dar studentė, neturėjau rimtų planų. Jis jau turėjo du vaikus, statėsi namą ir jam labai trūko pinigų. Jis paprašė, kad būtų nedidelė paskola neišeinant iš namų ir jam metams paskolinčiau tuos pinigus. Supratau, kad tuo momentu man dar nebuvo tai reikalinga, todėl nusprendžiau juos paskolinti. Tačiau jis mane įspėjo: pasirašykime vekselį. Ir mes turėjome jį pasirašyti, bet nepasirašėme. Kažkaip lyg pamiršome, ar kas atsitiko. Po metų jis man paskolos negrąžino. Negrąžino ir po dviejų. Nemanau, kad išvis kada nors grąžins. Viena vertus, nepergyvenu, nes tų pinigų neuždirbau pati, man jie tarsi nukrito. Kita vertus, yra labai skaudu suprasti, kad brolis tiesiog pasiėmė tai, kas priklauso mums abiem, ir dabar aš likusi ant ledo“, – pasakoja moteris. Tai tik patvirtina, kad nesvarbu, kas yra paskolų davėjai, ar jie giminės, ar tai paskolos internetu greitai, visada reikia susitvarkyti dokumentus.

Patvirtinant pas notarą

Geriausias būdas skolinant pinigus paskolą pripažinti galiojančia – jos patvirtinimas pas notarą. Tai leidžia lengviau ir paprasčiau įsigyti tai, kas tau reikalinga, o paskolą gauti pigiau negu iš kredito teikimo bendrovių. Iš giminių geriau niekada nesiskolinti, kadangi giminės paskui gali susipykti dėl pinigų negrąžinimo, gali prasidėti įvairios dramos.

Specialiose platformose

Kitas variantas, kaip dar gali būti suteikiama žmonių paskolos žmonėms – tai specialios skolinimosi platformos. Kaip tai veikia? Paskola internetu greitai suteikiama tam, kam jos reikia, o iš to uždirba ne tik platformos sukūrėjai, bet ir į paskolą investuojantis žmogus. Galima prisijungti ir tapti arba paskolos teikėju, arba gavėju. Užtikrinamas abipusis konfidencialumas, taip pat visiška sandorio apsauga. Jeigu skolininkas delsia, negrąžina, paskolą padengia platforma, o pati išieško iš skolininko įprastu būdu. Žinoma, kaip ir kitur čia yra atrenkami žmonės, kurie gali gauti paskolas, tad, pavyzdžiui, paskolos internetu nedirbantiems nesuteikiamos, siekiant apsaugoti pačią bendrovę. Tikrinama mokumo istoriją, žiūrima, kokios yra esminės pajamos ir pan.

Kada tenka skolintis

Žmonės turi įvairių priežasčių, dėl tenka skolintis. Finansų ekspertai pažymėtų, kad svarbiau yra, ar paskola iššvaistoma, ar būna panaudota prasmingai. Smerktina ir laikoma finansiškai nenaudinga, kai skolinti pinigai tiesiog išleidžiami pramogoms ir nieko iš jų neišgaunama. Tuomet tenka vėliau grąžinti pinigus, kurie jau neturi jokios vertės tik įspūdžius ir prisiminimus. Tačiau, kai už paskolą perkamas kažkoks dalykas, net jeigu tai yra išperkamosios nuomos sutartis – tuomet ir pats pasiskolinęs žmogus jaučiasi psichologiškai gerai. Jo pinigai nelieka be vertės, nes daiktus galima parduoti, jeigu prireiktų grąžinti ar susigrąžinti išleistus pinigus. Dar geriau, jeigu ne tik paskolos tikslas protingas, bet ir skolinimosi būdas pasirinktas racionalus. Šiais laikais vis mažiau žmonių naudojasi įprastomis greitųjų kreditų teikimo bendrovių paslaugomis ir vis dažniau atranda racionalesnį skolinimosi būdą – paskolas iš tarpusavio skolinimosi platformų, kur viskas pigiau.

 

(Perskaityta per mėnesį: 58, iš jų šiandien: 1.)