Finansai

Apklausa atskleidė, kokių kalėdinių dovanų šiemet labiausiai laukia pirkėjai

Skaičiuojant likusias dienas iki švenčių skubame pirkti kalėdines dovanas savo artimiesiems, tik kartais suabejojame ar išrinkta dovana nustebins ir nebus paslėpta į giliausius namų stalčius arba vėliau perdovanota kam nors kitam. Po eglute dėti neapgalvotą dovaną nesinori niekam, todėl visuomet geriau pasidomėti jų gavėjų lūkesčiais bei norais. Prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“, šventiniu laikotarpiu virtusiu „Dovanorama“, duomenimis šiemet pirkėjai labiausiai norėtų gauti elektronikos prekių, juvelyrikos ir parfumerijos dovanų. Kiek mažesnė dalis pirkėjų tikisi drabužių ir avalynės, interjero bei kosmetikos prekių.

Labiausiai laukiama Kalėdų dovana – elektronika

Per šventes nustebinti mylimus žmones galima įvairiais būdais ir skirtingomis dovanomis, tačiau turbūt kiekvienas apsidžiaugtų gavęs naują telefoną, kompiuterį, išmanųjį laikrodį, kokybiškas ausines ar kitus prietaisus, praversiančius namų buityje.

Prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“, „šventiniu laikotarpiu virtusiu „Dovanorama“, atlikta pirkėjų apklausa taip pat parodė, kad elektronikos bei kitų buitinės technikos prekių per Kalėdas norėtų sulaukti ne vienas pirkėjas. Šiemet po eglute elektronikos dovanų norėtų rasti net 37 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų.

„Elektronikos prekių ir buitinės technikos paklausa ir jų pardavimai pastaraisiais metais augo. Hibridinis ir darbas iš namų, laiko taupymas kasdienybėje ar tiesiog noras žengti koja kojon su naujovėmis diktuoja tendenciją neatsilikti nuo technologijų ir norą naudotis funkcionaliais bei patogiais prietaisais. Todėl nenuostabu, kad elektronikos prekių pirkėjai po kalėdine eglute norėtų rasti ir per šias šventes“, – teigia „Panoramos“ vadovė Birutė Kalanovaitė.

Ekspertė sako, kad šventiniu laikotarpiu elektronikos ir buities prekių kategorijoms prekybininkai neretai siūlo ir didesnes nuolaidas ar akcijas, taip skatindami jų pardavimų didėjimą: „Pirkėjai, matydami galimybę įsigyti brangesnes elektronikos prekes už patrauklesnes kainas, dažnai renkasi būtent šį laikotarpį ne tik dovanoms artimiesiems, bet ir savo anksčiau planuotiems pirkiniams įsigyti.“

Kokios dar dovanos populiarios?

Apklausos duomenys atskleidžia, kad populiariausių dovanų norų sąraše rikiuojasi ir juvelyrikos prekės. Jų gauti norėtų 22 proc. apklausos respondentų. Kiek mažiau pirkėjų norėtų gauti parfumerijos (12 proc.), drabužių ir avalynės bei interjero prekių (po 10 proc.). O mažiausia dalis apklausos dalyvių per Kalėdas teigė norintys kosmetikos dovanų (9 proc.). 

Prekybos centro vadovė primena, kad renkant dovanas svarbu atsižvelgti į tai, kam jos bus skirtos. Juk visi žmonės skirtingi, o tai kas tinka vieno skoniui – gali visai nepatikti kito.

„Šventinės dovanos gali būti įvairios, pradedant nuo asmeninių smulkmenų ar valgomų dovanų, iki išskirtinių, nišinių ar brangesnių prekių. Vis dėlto, kokios dovanas ieškoti labai priklauso ir nuo pačios dovanos gavėjo asmenybės bei jo pomėgių. Dažnai žmonės renkasi dovanas, kurios atspindi asmens interesus ar tiesiog gali praversti kasdienybėje. Tačiau kai kurie pirkėjai ieško ir tokių dovanų, kurias jų gavėjas galėtų įsiminti, jos išsiskirtų iš kitų ir būtų originalios. Manau, kad visuomet gera išeitimi gali tapti ir skirtingų parduotuvių dovanų kuponai ar prekybos centro dovanų kortelė. Taip paliekant galimybę dovanos gavėjui pačiam išsirinkti jam labiausiai reikalingą arba patinkantį daiktą“, – rekomenduoja B. Kalanovaitė. 

Dovanas supakuos nemokamai

Suprantama, kad šventinės dovanų paieškos yra ne tik malonus, bet ir iššūkių keliantis procesas, todėl jo vertėtų nepasilikti paskutinėms minutėms arba Kalėdų išvakarėms. Tuomet kyla rizika nerasti to, ko norime arba pasiduoti spontaniškiems pirkiniams.

Dovanų artimiesiems B. Kalanovaitė kviečia ieškoti beveik 200 prekybos centro parduotuvių ir tradiciškai veikiančioje kalėdinėje mugėje, o įsigytas dovanas iki švenčių nemokamai susipakuoti galima ir prekybos centre specialiai įrengtoje erdvėje: „Pateikę pirkimą įrodantį kvitą, vietoje įsigytas dovanas pirkėjai gali nemokamai susipakuoti nuo 30 eurų sumos. Viskas tam, kad pasiruošti šventėms būtų daug ramiau ir paprasčiau.“ 

Iki gruodžio 23 d. prekybos centre nemokamai dovanos pakuojamos kasdien nuo 10:00 iki 21:00 val., o per Kūčias kiek trumpiau – nuo 10:00 iki 18:00 val. Pasinaudoti šia paslauga pirkėjai galės ir tarpušvenčiu – gruodžio 26–30 d. nuo 10:00 iki 20:00 val.

Pranešimą paskelbė: Akvilė Sabaliauskaitė, Integrity PR, UAB

Apklausa atskleidė, kokių kalėdinių dovanų šiemet labiausiai laukia pirkėjai

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)