Finansai

„Ignitis renewables“ vėjo parkui Mažeikiuose – EIB ir NIB paskola

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ pasirašė 64 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl Mažeikių vėjo parko.

EIB ir NIB suteikė paskolas vėjo parkui, abu skirdami po 32 mln. eurų. Paskola sudaroma 12 metų laikotarpiui ir padengia apie 75 proc. visų projekto investicijų. Šiame sandoryje „Citi“ bankas atlieka agento, užtikrinimo priemonių agento ir projekto sąskaitų banko vaidmenį.

„Esame regiono – Lietuvos ir Baltijos šalių – energetikos transformacijos priešakyje ir siekiame sukurti 100 proc. žalią ir saugią energetikos ekosistemą. Tai nebūtų įmanoma be pirmaujančių Europos finansinių institucijų, todėl EIB ir NIB esame dėkingi už patikimą bendradarbiavimą, kuris yra gyvybiškai svarbus mūsų atsinaujinančių energijos projektų sėkmei“, – sako Jonas Rimavičius, „Ignitis grupės“ finansų vadovas.

„ES bankas džiaugiasi galėdamas pasirašyti šią svarbią paskolos sutartį, kuria bus remiama naujų atsinaujinančios energijos išteklių plėtra Lietuvoje“, – teigia EIB viceprezidentas Thomas Östrosas, atsakingas už šio banko veiklą Lietuvoje. Jis pabrėžia, jog bankas didžiuojasi galėdamas ne tik skatinti energetinę nepriklausomybę, bet ir prisidėti prie Lietuvos perėjimo prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos ir siekio tapti žalia valstybe.

„Lietuvai milžiniškais tempais vystant žalius energijos gamybos pajėgumus, mūsų ilgalaikis finansavimas vėjo parkų projektams šį procesą spartina dar labiau. Norint atrakinti visą atsinaujinančių energijos išteklių potencialą NIB šalių narių regione, sieksime ir toliau skatinti energijos gamybos ir perdavimo pajėgumų plėtrą,“ – sako André Küüsvekas, NIB prezidentas ir generalinis direktorius.

Pirmasis Lietuvoje „Ignitis renewables“ pastatytas vėjo elektrinių parkas Mažeikių rajone pasiekė komercinės veiklos pradžią 2023 m. rugpjūčio mėnesį. Skaičiuojama, kad 63 megavatų (MW) galios parke pagaminamos švarios atsinaujinančios energijos pakaktų aprūpinti apie 90 tūkst. namų ūkių.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Ignitis grupė, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)