Finansai

Ar paskolos visiems suteikiamos?

paskolosPaskolų rinka šiuo metu yra itin sparčiai besipildanti naujais kredito teikėjais, todėl jų siūlomos paslaugos yra itin populiarios ieškantiems finansinės pagalbos žmonėms. Verta pastebėti, jog šios rinkos dalyvių veikla yra ribojama, todėl paskolų teikimas yra galimas tik tokiu atveju jeigu yra laikomasi visų šalies įstatymų. Svetainė www.paskolos-visiems.lt pabrėžia, jog pinigų skolinimas yra galimas ne visiems asmenims, kurie nori gauti kreditą geriausiomis sąlygomis. Kodėl paskolos ne visiems yra suteikiamos?

Pirmiausia, reikėtų apžvelgti pačią rinką. Svarbu yra tai, jog skolinimais yra įmanomas ne tik litais, bet ir kita valiuta. Šiuo metu kita populiari skolinimo valiuta yra eurai. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog tarpbankinės vidutinės palūkanų normos eurais yra įvardijamos kitu terminu – Euribor. Šią kainą skelbia ne Lietuvos bankai, o būtent Europos bankų federacija, todėl maišyti su Vilibor tikrai nereikėtų.

Grįžtant prie temos esmės, tai čia didelis dėmesys yra skiriamas į kliento esamą padėti. Tai reiškia, jog tiek bankai, tiek ir kiti paskolų teikėjai, privalo apžvelgti kliento reputaciją nuodugniai, jog būtų sudaromas adekvatus jo mokumo įvertinimas. Tai reiškia, jog kliento reputacija bus narstoma ne tik apžvelgiant jo esamą padėti, bet ir peržiūrint jo praeities įrašus apie buvusią finansinę padėtį.

Paskolos nėra teikiamos tiems, kurie anksčiau turėjo problemų su mokumu. Tai reiškia, jog visos anksčiau neapmokėtos paskolos, kreditai ar kitos paslaugos yra viena iš priežasčių, kodėl kredito teikėjai atsisakys suteikti paskolą. Trumpai tariant, jūs turite žinoti, jog blogiausiu atveju, kai nesugebate įvykdyti savo įsipareigojimų, esate patalpinamas į viešą skolininkų duomenų bazę. Joje informacija yra saugoma 10 metų, todėl nėra skirtumo – ar nemokus buvote prieš kelerius metus – tai vis tiek atsilieps jūsų finansinei reputacijai, o tokiu atveju ir skolinimosi galimybės jau nebelieka.

Taip pat svarbu žinoti, jog tokios finansinės paslaugos kaip kreditai, nėra suteikiami bedarbiams ar jokių pajamų negaunantiems asmenims. Įprasta, jog kiekvienas kredito teikėjas apskaičiuos jūsų galimybes mokėti paskolos įmokas, tačiau jeigu jūs negaunate jokių pajamų, tai faktas, jog jūsų įsipareigojimų vykdymas bus abejotinas arba visai neįmanomas, nes paprasčiausiai turite patys savęs paklausti – iš ko grąžinsite paskolą jeigu neturite pinigų?

Tam, jog būtų aiškiau, turite suprasti, jog paskolos yra teikiamos tik atsižvelgiant į kliento mokumą, o jis tikrai bus įvertinamas ir niekaip negalėsite nuslėpti neigiamos informacijos apie save, tad prieš skolindamiesi, patys turite suvokti kaip grąžinsite paskolą laiku, jeigu finansinės galimybės to padaryti jums neleis?

(Perskaityta per mėnesį: 59, iš jų šiandien: 1.)