Namai

Kavos aparatas: kaip išsirinkti?

kavos aparatasTurbūt kiekvienas mėgstantis kavą dažnai pagalvoja, kad būtų labai patogu namuose turėti kavos aparatą, kuris kiekvieną rytą paruoštų aromatingą, gardžią ir padedančią atsibusti kavą. Tačiau apnikus mintims, koks aparatas geriausias ir labiausiai atitinka kavos mėgėjo poreikius, rezultatas paprastai būna tradiciškai, rankiniu būdu ruošta kava, kadangi informacijos trūkumas ar paprasčiausias nežinojimas atbaido nuo šio pagalbininko įsigijimo. Todėl šiandien pabandysime trumpai atsakyti į jums iškilusius klausimus: koks kavos aparatas jums labiausiai tinka, į ką būtina atkreipti dėmesį perkant kavos aparatą ir pan.

Taigi, kavos aparatai labai skiriasi savo galimybėmis ir funkcijų gausa, todėl svarbiausia, kad iš anksto nuspręstumėte, kokią kavą ketinate gerti – pakanka tik juodos ar kartais norėtumėte pasimėgausi kava su pienu, pavyzdžiui Cappuccino ar Latte. Juodą kavą ruošia kiekvienas aparatas, tik skiriasi pats paruošimo būdas ar paruoštos kavos stiprumas, o štai kavutę su pienu gamina tikrai ne kiekvienas. Taigi, jei esate ištikimas klasikai ir geriate tik juodą ar Ekspresso kavą, galite apsiriboti paprastu, daug funkcijų neturinčiu kavos aparatu, kuris kiekvieną rytą privers jūsų skonio receptorius šokti tango. Priešingu atveju reiktų pagalvoti apie daugiafunkcinį kavos aparatą, kuris atitiktų jūsų poreikius. Beje, verta paminėti, kad kavos aparatas įmonėms taip pat turėtų būti daugiafunkcinis, kad atitiktų visų kavos mėgėjų poreikius.

Jei nusprendėte, kokią kavą ketinate ruošti, nepamirškite pagalvoti ir apie patį paruošimo būdą: ar norite pats tapti barista ir kavą ruošti savarankiškai, ar mieliau šį procesą patikėtumėte kavos aparatui, kuris vieno mygtuko paspaudimu paruoš jūsų pageidaujamą kavą. Jei kavą ruošite pats, jums reikalingas pusiau automatinis kavos aparatas, jei mėgstate patogumą ar nelabai pasitikite savo kaip baristos sugebėjimais, jums pravers pilnai automatinis kavos aparatas. Automatinis aparatas pats sumala kavos pupeles, įberia reikiamą kavos kiekį į puodelį ir viską padaro už jus. Automatinis kavos aparatas biurui – geriausias pasirinkimas, kadangi darbuotojams nereikės ilgai laukti norimos kavos puodelio ar gamintis jos patiems. Kavos aparatas viešbučiams taip pat turėtų būti automatinis, kad svečiai lūkuriuodami vestibiulyje galėtų pasimėgauti karštos kavos puodeliu.

Tiesa, kavos aparatas turi „įsipaišyti“ ir  į jūsų interjerą, todėl nepamiškite apgalvoti, kur jį statysite, jei negalite pasigirti erdve virtuve, visada turite alternatyvą, nes  kavos aparatas įmontuojamas, na, bet jau daugelis. Šis pasirinkimas leis sutaupyti vietos namuose.

Ir galiausiai visiems kyla klausimas, kokia šio „malonumo“ kaina. Kavos aparatas kaina gali prilygti naujai mašinai, tačiau toks kavos aparatas dažniausia naudojamas specializuotose kavinėse arba restoranuose. Namuose stovintys kavos aparatai gerokai paprastesni, o tuo pačiu ir pigesni. Beje, nepamiškite, kad kavos aparatas internetu dar pigesnis nei įprastose buitinės technikos parduotuvėse. Taigi, jei mėgstate kavą, vertėtų rimtai pagalvoti apie vietą kavos aparatui savo namuose.

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 126, iš jų šiandien: 1.)