Paslaugos

Kapinių paminklai gali būti pačios įvairiausios išvaizdos

PaminklaiMes laikomės per tūkstančius metų susiformavusių tradicijų, pagal kurias ant mirusiųjų kapų yra statomi paminklai. Tiksliau kalbant, tai yra kapą žymintis elementas, be kurio dabar nei vienas iš mūsų vargu ar galėtume įsivaizduoti kapavietę. Kapai be jokio paminklo dažnam asocijuojasi su nepagarba velioniui, jo pamiršimu ir kitais nepriimtinais dalykais. Todėl šiuos meno kūrinius laikome vienu svarbiausių atributų, kuriuose iškaldinami mirusiojo inicialai, gimimo ir mirties datos ir mūsų pageidaujamos ir mums prasmingomis atrodančios frazės.

Paminklų yra įvairių – galime pasirinkti tuos, kurie bus šalia kapo arba tuos, kurie bus paguldyti horizontaliai ant visos kapavietės. Kokį pasirinksite – tik jūsų pačių sprendimas. Paminklai skiriasi savo dydžiu, spalva ir išvaizda. Vieni mėgsta ant kapų statyti didelius, masyvius ir ištaigingus paminklus, puoštus įmantriomis dekoracijomis, o kitiems užtenka praktiško ir nedidelio paminklo ar tiesiog paminklinės lentos, kuri atrodytų kukliai ir neužgožtų kapavietės.

Be jokios abejonės, pasitaiko atvejų, kai prieš mirtį žmogus išsako savo paskutinę valią ir pageidavimus, tarp kurių taip pat būna ir kapavietės išvaizda. Tuomet, suprantama, kad reikia vykdyti velionio valią. Tais atvejais, kai paminklai yra renkami jūsų pačių nuožiūra, ir jūs nelabai orientuojatės, kokį paminklą geriausia pasirinkti, ir kaip sutvarkyti kapavietę, jums būtų verta pasikonsultuoti su tokias paslaugas teikiančiais žmonėmis, kurie gali patarti ir pakonsultuoti.

Minėtas paslaugas teikiančių bendrovių darbuotojai jums mielai patars ir padės išsirinkti jums patinkantį ir tinkantį variantą. Konsultacijos metu galite daugiau sužinoti apie medžiagas, iš kurių gaminami šie pagrindiniai kapų elementai, koks konkrečiu atveju paminklo dydis būtų optimaliausias ir tinkamiausias, ką jame reikėtų iškaldinti, ir dar daug kitų naudingų ir praktiškų dalykų.

Kiekvienam žmogui gyvenime ateina metas, kai tenka pasinaudoti tokiomis paslaugomis. Kai kuriems tvarkyti šiuos reikalus būna sunku psichologiškai, o kitiems – padeda lengviau išgyventi netektį, šiek tiek prasiblaškyti, nuvyti šalin niūrias mintis. Niekam nėra lengva prarasti artimąjį ar draugą – tai sunkiausios mūsų gyvenimo akimirkos, kurias reikia kažkaip išgyventi. Kadangi šių paslaugų teikėjai yra savo srities profesionalai, jie moka nuraminti netektį patyrusį žmogų, profesionaliai su juo pabendrauti, pakonsultuoti ir suprasti. Kaip jau buvo minėta, paminklai yra nepamainoma kapų detalė, kuri dažnai atspindi patį velionį ar jo gyvenimą, todėl pasistenkite išsirinkti kuo tinkamesnį.

(Perskaityta per mėnesį: 79, iš jų šiandien: 1.)