Kai ateina laikas kraustytis, mažiausiai norite rūpintis pakavimu. Tačiau jei pakuojate neefektyviai, galite lengvai patirti netvarką ir netvarkingą persikraustymą. Pateikiame 7 patarimus, kaip supakuoti kaip profesionalui ir kuo sklandžiau atlikti persikraustymą.
1. Sudarykite pakavimo planą
Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti pakuodami daiktus persikraustymui, yra sudaryti pakavimo planą. Tai padės jums efektyviau ir organizuočiau pakuoti daiktus, o visas procesas bus mažiau įtemptas. Pirmiausia sudarykite visų daiktų, kuriuos reikia supakuoti, sąrašą ir sugrupuokite juos pagal kategorijas. Pavyzdžiui, galite sukurti virtuvės, vonios kambario, miegamojo ir t. t. daiktų kategoriją.
2. Surinkite reikmenis
Sudarius pakavimo planą, metas įsigyti pakavimo reikmenis. Jums reikės įvairaus dydžio dėžių, pakavimo popieriaus arba burbulinės plėvelės, lipnios juostos, žymeklių ir etikečių. Pravartu įsigyti daugiau dėžių, nei manote, kad prireiks, nes nepanaudotas dėžes visada galėsite grąžinti vėliau.
3. Pakuokite po vieną kambarį
Kitas svarbus patarimas – pakuoti po vieną kambarį. Tai padės palaikyti tvarką ir nepadarys proceso perkrautu. Pradėkite nuo mažiausiai jums svarbaus kambario, pavyzdžiui, palėpės ar svečių miegamojo, ir pereikite prie svarbiausių kambarių.
4. Neperkraukite dėžių
Pakuojant dėžes svarbu jų neperkrauti. Dėl to jas gali būti sunku pakelti ir pernešti, be to, perkraustymo metu jos gali sulūžti. Stenkitės kiekvieną dėžę supakuoti taip, kad ji svertų ne daugiau kaip 50 kg.
5. Kiekvieną dėžę paženklinkite etiketėmis
Pakuodami kiekvieną dėžę, būtinai paženklinkite ją etiketėmis, nurodydami jos turinį ir paskirties kambarį. Tai padės sutaupyti daug laiko ir pastangų, kai ateis laikas išpakuoti daiktus naujuose namuose.
6. Apsaugokite trapius daiktus
Pakuodami trapius daiktus, pavyzdžiui, indus ir stiklinius indus, prieš dėdami juos į dėžes būtinai atskirai suvyniokite į pakavimo popierių arba burbulinę plėvelę. Tai padės išvengti jų sudužimo perkraustymo metu.
7. Samdykite profesionalius perkraustytojus
Jei įmanoma, samdykite profesionalius perkraustytojus, kad jie padėtų jums persikraustyti. Jie turės patirties pakuojant ir pervežant sunkius baldus ir prietaisus ir galės tai padaryti daug greičiau nei jūs patys .
Laikydamiesi šių 7 patarimų, galite lengvai supakuoti daiktus persikraustymui. O kai reikės iš tikrųjų pakuoti, būtinai įsigykite visas reikalingas priemones, pavyzdžiui, dėžes, lipnią juostą ir burbulinę plėvelę. Turėdami šias priemones ir šiek tiek organizuotumo, viską supakuosite akimirksniu!
Dažniausiai užduodami klausimai
Kada turėčiau pradėti pakuoti daiktus persikraustymui?
Jei kraustotės į nedidelį butą, likus kelioms savaitėms iki persikraustymo galite kasdien supakuoti po kelis daiktus. Tačiau jei kraustotės į didesnį būstą, geriausia pradėti pakuoti daiktus prieš kelias savaites. Taip turėsite pakankamai laiko kruopščiai supakuoti kiekvieną kambarį ir paženklinti visas dėžes. Persikraustymas gali būti pribloškiantis, tačiau pradėję pakuotis anksčiau, galite palengvinti šį procesą.
Ko nereikėtų pakuoti prieš persikraustant?
Perkraustymo dieną į perkraustymo dėžes nereikėtų dėti keleto daiktų. Pirmiausia vaistus ir kitus greitai gendančius produktus geriau išpakuoti ir laikyti su savimi pakeliui į naujus namus. Tas pats pasakytina ir apie vertingus papuošalus ar kitus sentimentalius daiktus – supakuokite juos į rankinį krepšį, o ne dėkite į dėžės dugną. Be to, geriau nesupakuoti jokių valymo priemonių ar kitų galinčių sukelti koroziją medžiagų. Jos gali ištekėti ir sugadinti kitus jūsų daiktus, todėl geriau jas palikti. Galiausiai nepamirškite iš anksto ištuštinti šaldytuvo ir šaldiklio! Juk nenorite, kad be viso kito dar tektų susidurti ir su sugedusiu maistu.