Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kodėl svarbu naudotis tik profesionalaus vertimų biuro paslaugomis?

profesionalus vertimu biuras

Profesionalus vertėjas gerai moka kelias kalbas, išmano bent kelių sričių specifiką, terminologiją. Jis puikiai supranta ir tobulai išverčia tekstą, kad šis būtų suprantamas skaitytojui. Taip pat jis tinkamai interpretuoja gautą informaciją, todėl gali greitai perteikti mintis, versdamas žodžiu. Yra ir kitų verčių, kurių pradedantysis arba ką tik studijų suolą palikęs specialistas net ir labai norėdamas negalės suteikti.

Solidus įvaizdis

Kad ir kokie geri profesionalai būtų,  svarbu rinkodara, įvaizdis, kurį parduoda kiekvienas specialistas. Taip ir profesionalus vertimu biuras turi savo užtarnautą vardą ir solidų įvaizdį, kurį sugeba sukurti ir savo klientams. Įsivaizduokime atmestinai atliekamą vertimą, kuomet verčiama kalba yra gimtoji pašnekovo kalba. Jis nekokybiško vertimo neatleistų. Todėl profesionalus vertimu biuras yra lyg asmeninis pagalbininkas (lot. adjutor).

Patvirtinto vertimo paslaugos

Kad ir kaip bebūtų profesionalus vertimu biuras yra net tik prestižo dalis, tačiau ir vertimo biuras, kuriame vertimai gali būti patvirtinti. Už pastarųjų tikslumą vertėjas oficialiai prisiima atsakomybę pagal LR BK 235 str. Tai reiškia, kad jeigu profesionalus vertimu biuras, apie tai žinodamas, pateiks netikslų vertimą (kad ir vieno žodžio, pvz.: skrivanek) jam gresia atsakomybė.

Kvalifikacijos kėlimas

Laisvai samdomų vertėjų ar fizinių asmenų nuorašų vertimų nepriima notaras. Jie yra netvirtinami. Tik kvalifikaciją turintis vertėjas gali versti dokumentus. Tai, žinoma, turi įtaką ir kainai, kuri gali skirtis net nuo regiono, kuriame veiklą vykdo įmonė. Kaip pavyzdį galima nurodyti: vertimu biuras vilniuje kainos, kurios yra truputy didesnės nei vertimu biuras kaune ar vertimu biuras klaipeda.

Pabaigai norisi pafilosofuoti apie mūsų tautiečių įpročius. Gal jie žalingi, gal istorijos vingiuose prigijusio deficito inspiruoti… Ar pastebėjote, kad lietuviai daug ką mėgsta daryti patys? Patys planuoti keliones, patys statyti namą, patys taisyti mašiną… Norėdami sutaupyti yra priversti tapti visų galų meistrais. Todėl jeigu kažkurioje srityje kaip reikiant šlubuoja stengiasi neišsiduoti. Kodėl? Juk natūralu, kad vienas gimė buhalteriu, kitas keliautoju, kitas dailininku ar muzikantu. Juk nėra gėda prisipažinti, kad chemija mums nesupranta, kodėl nesmagu pripažinti, kad nesame įvaldę vienos ar kelių, iš šimtų planetos kalbų?

 

(Perskaityta per mėnesį: 45, iš jų šiandien: 1.)