baldų restauravimas
Namai,  Paslaugos

5 baldų restauravimo privalumai

Atnaujinti ar įsigyti naujus baldus? Tokių svarstymų dažnai kyla, kuomet pradedamas planuoti namų remontas ar atsinaujinimas.

Nors situacijų gali būti įvairių ir jos iškarto padiktuoja sprendimą, tačiau tiems atvejams, kuomet dvejojate, turime 5 priežastis, kodėl verta restauruoti turimus baldus. 

Jums patinka turimas baldas ir norite jį atnaujinti

Kai tiek metų namuose turite tam tikrą baldą, įpratote jį matyti kiekvieną dieną. Stebėti, kaip mylimas ir naudojamas baldas per tam tikrą laiką „paseno“, tampa sunku.

Žmonės dažnai turi sentimentalius prisiminimus susijusius su turimais baldais, ypač senoviniais, perduodamais iš kartos į kartą. Sentimentus keliančių baldų  restauravimas ir atnaujinimas prikelia juos tolesniam naudojimui ir malonumui.

Dažnai baldas yra idealus ir įprastas jūsų gyvenime, tad nereikia nieko keisti, užtenka tik atgaivinti, galbūt atnaujinant suteikti kiek kitokį įvaizdį, kuris derės prie kuriamos namų aplinkos. 

baldų restauravimas

Niekas negamina tokių baldų kaip anksčiau, apvilkite seną baldą

Šiuolaikiniai baldai nėra tokios pačios kokybės kaip senieji. Galima ginčytis tik tuo atveju jei perkate brangius, išskirtinius baldus iš prabangių kolekcijų.

Tačiau įprastų, standartinių ekonomonės klasės baldų kokybė per pastaruosius kelis dešimtmečius pablogėjo, o aukščiausios kokybės mediena nebenaudojama, išskyrus labai specifines (ir brangias) kolekcijas.

Šiandien baldams gaminti naudojama nebrangi fanera ir tokie baldai tarnauja palyginti trumpai. Tad baldų atnaujinimas leidžia pratęsti net tokių paprastų ir neamžinų baldų gyvenimą ir naudojimą. 

Tuo tarpu turint kokybiškus, senus, natūralios medienos, medžio masyvo baldus ar žymaus dizainerio kurtus baldus tikrai negalima lengva ranka išmesti.

Nes tokio pat lygio (kokybės prasme) rasti bus sunku. O dar su istorija! Tad restauravimas padės prikelti naujam gyvenimui tokių baldų grožį ir vėl įsimylėti namų interjerą. 

baldų pervilkimas

Baldų restauravimas ir nauda aplinkai

Dėl baldų gamybos energijos intensyvumo kuriant naujus baldus, išmetama daug daugiau anglies dvideginio nei atkuriant senus baldus.

O jei pažvelgsime į miškų kirtimo ir žemės degradacijos problemas, baldų atnaujinimas stabdo medžių kirtimą. Juk kiekvienam naujam baldui reikalinga mediena.

O jau pagamintų baldų atnaujinimas nereikalauja vėl kirsti medžio. Tad tai itin svari priežastis neišmesti senų baldų, o kūrybiškai juos įkomponuoti į naujus namus. Atsakingas ir ekologišką gyvenimą būdą propoguojantis sprendimas.

baldų atnaujinimas

Galimybė išvengti papildomų išlaidų restauruojant baldą

Baldų atnaujinimas padeda suteikti jūsų namams naują išvaizdą su mažesnėmis papildomomis sąnaudomis – paprastai daug mažesnėmis, nei reikalauja naujų baldų įsigijimas.

Ypač jei turimi baldai yra iš kokybiškų medžiagų ir tvirti, tik truputį padėvėti ir galbūt morališkai pasenę.

Tačiau juos galima prikelti suteikiant ir išvaizdą ir naują stilių. Tad baldų restauravimas ir atnaujinimas gali būti nebrangus, bet efektyvus būdas atnaujinti namus nesudaužant taupyklės. 

baldų restauravimas

Palaikykite idealią baldų būklę atnaujinus baldą

Baldų remontas gali padėti vėl sužibėti baldams, kurie buvo sugadinti, susidėvėję ar su įbrėžimais. Be to, tai padeda antikvariniams baldams atgauti savo vertę.

Baldų atnaujinimas taip pat gali būti naudojamas kaip priemonė suderinti kitus baldus, kuriuos turite namuose.

Pavyzdžiui, sofos ar krėslo apmušalus galima pakeisti  naujai, atitinkančiai šiuolaikinį kambario interjerą.

Skirtingų atspalvių mediniai baldai gali būti nudažyti viena spalva ir dekoruoti tais pačiais dekoro elementais, taip sujungiant juos į vieną komplektą.

Baldų restauravimas taip pat gali būti naudojamas kaip technika siekiant pagerinti baldo funkcionalumą.

baldų restauravimas

Baldų restauravimas ir privalumai

Ir tai tik keli baldų restauravimo privalumai. Ir nors daugelį darbų galite atlikti patys namuose, tačiau patikėjus darbus specialistams, būsite dar labiau nustebinti. 

(Perskaityta per mėnesį: 77, iš jų šiandien: 1.)